Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 2 | Трка: 16)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз  Mariano Torregomez   1:32.866s  + 0.000s
2  Mariano Sabanes   1:33.688s  + 0.822s
3  Petar Totev   1:34.597s  + 1.731s
4  Vaidotas Valiukas   1:34.746s  + 1.880s
5  Giedrius Butkus   1:35.289s  + 2.423s
6  Marcos Malfatti   1:35.408s  + 2.542s
7  Nikolay Ivanov   1:35.747s  + 2.881s
8  Cristian Iorga   1:35.833s  + 2.967s
9  Raimo Roots   1:35.902s  + 3.036s
10  Domingo Viciconti   1:36.021s  + 3.155s
11  Daniel Cotlo   1:36.092s  + 3.226s
12  Maxim Kotov   1:36.239s  + 3.373s
13  Martin Narusk   1:36.516s  + 3.650s
14  Nigel Davis   1:36.615s  + 3.749s
15  Andreas Samjeske   1:36.641s  + 3.775s
16  Nathan Skelly   1:36.688s  + 3.822s
17  Manuel Gonzalez1   1:36.881s  + 4.015s
18  Traian Voicu   1:36.925s  + 4.059s
19  Alvydas Subacius   1:36.999s  + 4.133s
20  Camilo Herrera   1:37.331s  + 4.465s
21  Bart Stockmann   1:37.473s  + 4.607s
22  Mindaugas Sarocka   1:37.476s  + 4.610s
23  Harri Pakosta   1:37.540s  + 4.674s
24  Tomas Celiesius   1:37.770s  + 4.904s
25  Andrius Kasuba   1:37.994s  + 5.128s
26  Alexander Funk   1:38.265s  + 5.399s
27  Vladimir Islentiev   1:38.284s  + 5.418s
28  Luke Sowersby   1:38.319s  + 5.453s
29  Svetlozar Salabashev   1:38.403s  + 5.537s
30  Alan Le Heux   1:38.775s  + 5.909s
31  Ivan Ankov   1:39.195s  + 6.329s
32  Chris Whiting   1:40.691s  + 7.825s
33  Hans Barf   1:43.480s  + 10.614s
34  Olver Hernández   1:48.742s  + 15.876s
35  Oli Jais   1:49.421s  + 16.555s
36  Marcelo Michelini   2:02.192s  + 29.326s
Квалификаци 2
Поз Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз  Mariano Torregomez   1:20.433s  + 0.000s
2  Petar Totev   1:21.286s  + 0.853s
3  Mariano Sabanes   1:21.675s  + 1.242s
4  Vaidotas Valiukas   1:22.473s  + 2.040s
5  Daniel Cotlo   1:22.860s  + 2.427s
6  Marcos Malfatti   1:22.998s  + 2.565s
7  Giedrius Butkus   1:23.314s  + 2.881s
8  Domingo Viciconti   1:23.333s  + 2.900s
9  Alvydas Subacius   1:23.402s  + 2.969s
10  Cristian Iorga   1:23.482s  + 3.049s
11  Maxim Kotov   1:23.721s  + 3.288s
12  Mindaugas Sarocka   1:23.792s  + 3.359s
13  Camilo Herrera   1:23.864s  + 3.431s
14  Raimo Roots   1:24.013s  + 3.580s
15  Nikolay Ivanov   1:24.406s  + 3.973s
16  Andreas Samjeske   1:24.422s  + 3.989s
17  Tomas Celiesius   1:24.572s  + 4.139s
18  Andrius Kasuba   1:24.660s  + 4.227s
19  Manuel Gonzalez1   1:24.827s  + 4.394s
20  Martin Narusk   1:24.905s  + 4.472s
21  Nigel Davis   1:24.916s  + 4.483s
22  Vladimir Islentiev   1:25.249s  + 4.816s
23  Traian Voicu   1:25.254s  + 4.821s
24  Bart Stockmann   1:25.621s  + 5.188s
25  Nathan Skelly   1:25.776s  + 5.343s
26  Alexander Funk   1:26.008s  + 5.575s
27  Luke Sowersby   1:26.129s  + 5.696s
28  Harri Pakosta   1:26.369s  + 5.936s
29  Svetlozar Salabashev   1:26.416s  + 5.983s
30  Alan Le Heux   1:26.797s  + 6.364s
31  Oli Jais   1:27.026s  + 6.593s
32  Ivan Ankov   1:27.438s  + 7.005s
33  Olver Hernández   1:28.075s  + 7.642s
34  Chris Whiting   1:28.756s  + 8.323s
35  Hans Barf   1:31.894s  + 11.461s
36  Marcelo Michelini   1:32.867s  + 12.434s