Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 21 | Трка: 3)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Edvinas Pranculevicius   1:20.270s  + 0.000s
2 Bridgerock  Toygun Senler3   1:21.189s  + 0.919s
3 Michelini  Paul Lynch   1:21.386s  + 1.116s
4 Bridgerock  João Monteiro   1:21.427s  + 1.157s
5 Michelini  Evaldas Ruseckas   1:21.584s  + 1.314s
6 Bridgerock  Zdenek Hladik   1:21.658s  + 1.388s
7 Bridgerock  Tomasz Petryk   1:21.736s  + 1.466s
8 Bridgerock  Leandro Sereno2   1:22.035s  + 1.765s
9 Bridgerock  Hauke Johannsen   1:22.047s  + 1.777s
10 Bridgerock  Laila Britāle   1:22.058s  + 1.788s
11 Michelini  Marek Marchewka   1:22.078s  + 1.808s
12 Bridgerock  Tomasz Kaminski   1:22.099s  + 1.829s
13 Michelini  Nikhil Shah   1:22.419s  + 2.149s
14 Michelini  Fredrik Thorsen   1:22.430s  + 2.160s
15 Michelini  Nuno Vicente   1:22.452s  + 2.182s
16 Bridgerock  Gabriel Toma   1:22.497s  + 2.227s
17 Michelini  Justinas Smyšliajevas   1:22.593s  + 2.323s
18 Bridgerock  Tomas Cervinskij   1:22.605s  + 2.335s
19 Bridgerock  Denis Grahov   1:22.647s  + 2.377s
20 Bridgerock  Rimantas Sagatas   1:22.698s  + 2.428s
21 Bridgerock  Robert Zadrozny   1:22.718s  + 2.448s
22 Michelini  Vladimir Petrov   1:22.719s  + 2.449s
23 Bridgerock  Vladimir Islentiev2   1:22.728s  + 2.458s
24 Bridgerock  Maksim Krasnov   1:22.766s  + 2.496s
25 Michelini  Joan Centellas   1:22.855s  + 2.585s
26 Bridgerock  Victor Chernyshev   1:22.940s  + 2.670s
27 Bridgerock  Nikolay Ivanov   1:22.978s  + 2.708s
28 Michelini  Jan Zaluski   1:23.018s  + 2.748s
29 Bridgerock  Theo Panag   1:23.153s  + 2.883s
30 Dunnolop  Sion Francis   1:23.171s  + 2.901s
31 Bridgerock  Saulius Kepezinskas   1:23.373s  + 3.103s
32 Bridgerock  Wagner Souza   1:23.615s  + 3.345s
33 Dunnolop  Ian Lynch   1:23.679s  + 3.409s
34 Badyear  Frederico Neves   1:23.791s  + 3.521s
35 Badyear  Pedro Wiegels   1:23.840s  + 3.570s
36 Badyear  Kęstutis Vaškevičius   1:24.269s  + 3.999s
37 Badyear  Aleksej Sutkin   1:24.305s  + 4.035s
38 Pipirelli  Dominik Soliński   1:25.156s  + 4.886s
39 Pipirelli  José Paulo Abi Jaudi   1:25.399s  + 5.129s
40 Pipirelli  Julia Panenkova   1:26.340s  + 6.070s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Edvinas Pranculevicius   1:20.613s  + 0.000s
2 Bridgerock  João Monteiro   1:21.482s  + 0.869s
3 Bridgerock  Toygun Senler3   1:22.068s  + 1.455s
4 Bridgerock  Zdenek Hladik   1:22.357s  + 1.744s
5 Michelini  Evaldas Ruseckas   1:22.571s  + 1.958s
6 Michelini  Paul Lynch   1:22.664s  + 2.051s
7 Michelini  Fredrik Thorsen   1:22.761s  + 2.148s
8 Bridgerock  Rimantas Sagatas   1:22.802s  + 2.189s
9 Michelini  Joan Centellas   1:22.817s  + 2.204s
10 Bridgerock  Maksim Krasnov   1:22.881s  + 2.268s
11 Bridgerock  Leandro Sereno2   1:23.010s  + 2.397s
12 Michelini  Marek Marchewka   1:23.082s  + 2.469s
13 Michelini  Nikhil Shah   1:23.100s  + 2.487s
14 Michelini  Vladimir Petrov   1:23.185s  + 2.572s
15 Bridgerock  Tomas Cervinskij   1:23.199s  + 2.586s
16 Michelini  Nuno Vicente   1:23.202s  + 2.589s
17 Bridgerock  Hauke Johannsen   1:23.274s  + 2.661s
18 Bridgerock  Laila Britāle   1:23.336s  + 2.723s
19 Michelini  Justinas Smyšliajevas   1:23.420s  + 2.807s
20 Bridgerock  Tomasz Kaminski   1:23.468s  + 2.855s
21 Bridgerock  Tomasz Petryk   1:23.523s  + 2.910s
22 Bridgerock  Gabriel Toma   1:23.538s  + 2.925s
23 Michelini  Jan Zaluski   1:23.655s  + 3.042s
24 Bridgerock  Nikolay Ivanov   1:23.733s  + 3.120s
25 Bridgerock  Denis Grahov   1:23.840s  + 3.227s
26 Bridgerock  Vladimir Islentiev2   1:23.914s  + 3.301s
27 Badyear  Pedro Wiegels   1:24.010s  + 3.397s
28 Badyear  Frederico Neves   1:24.062s  + 3.449s
29 Bridgerock  Robert Zadrozny   1:24.109s  + 3.496s
30 Bridgerock  Saulius Kepezinskas   1:24.218s  + 3.605s
31 Dunnolop  Sion Francis   1:24.394s  + 3.781s
32 Bridgerock  Victor Chernyshev   1:24.464s  + 3.851s
33 Dunnolop  Ian Lynch   1:24.511s  + 3.898s
34 Badyear  Aleksej Sutkin   1:24.533s  + 3.920s
35 Bridgerock  Wagner Souza   1:24.562s  + 3.949s
36 Bridgerock  Theo Panag   1:24.827s  + 4.214s
37 Badyear  Kęstutis Vaškevičius   1:25.017s  + 4.404s
38 Pipirelli  José Paulo Abi Jaudi   1:26.485s  + 5.872s
39 Pipirelli  Julia Panenkova   1:26.677s  + 6.064s
40 Pipirelli  Dominik Soliński   1:27.197s  + 6.584s