Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 27 | Трка: 17)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Laila Britāle   1:21.165s  + 0.000s
2 Michelini  Zdenek Hladik3   1:21.187s  + 0.022s
3 Michelini  Toygun Senler3   1:21.500s  + 0.335s
4 Michelini  Nico Zou   1:22.046s  + 0.881s
5 Michelini  Mindaugas Sarocka   1:22.068s  + 0.903s
6 Michelini  Serguei Baranovski   1:22.086s  + 0.921s
7 Michelini  Wojciech Uzikowski   1:22.253s  + 1.088s
8 Michelini  Aleksej Sutkin   1:22.263s  + 1.098s
9 Michelini  Justinas Smyšliajevas1   1:22.328s  + 1.163s
10 Michelini  Vsevolod Demydov   1:22.350s  + 1.185s
11 Michelini  Leandro Sereno2   1:22.397s  + 1.232s
12 Michelini  Denis Grahov   1:22.632s  + 1.467s
13 Michelini  Evaldas Ruseckas   1:22.719s  + 1.554s
14 Michelini  Dmitriy Krautsou   1:22.824s  + 1.659s
15 Michelini  Marek Marchewka   1:22.920s  + 1.755s
16 Michelini  Rimantas Sagatas   1:23.184s  + 2.019s
17 Michelini  Alexey Domarev   1:23.390s  + 2.225s
18 Michelini  Nuno Vicente   1:23.715s  + 2.550s
19 Michelini  Rafal Celejewski   1:23.732s  + 2.567s
20 Badyear  Jimmy De Roy   1:23.800s  + 2.635s
21 Badyear  Ramón Lopez   1:24.127s  + 2.962s
22 Badyear  Chris Hewitt   1:24.139s  + 2.974s
23 Michelini  Osman Sungur   1:24.175s  + 3.010s
24 Yokomama  David Rolleston   1:24.394s  + 3.229s
25 Michelini  Cristina Demeo   1:24.421s  + 3.256s
26 Badyear  Leonardo Bittencourt   1:24.424s  + 3.259s
27 Michelini  Ernestas Kalašinskas   1:24.457s  + 3.292s
28 Badyear  Rafal Kowalski   1:24.730s  + 3.565s
29 Michelini  Duane Fowler   1:25.214s  + 4.049s
30 Badyear  Lucien Tonneau   1:25.485s  + 4.320s
31 Pipirelli  Michał Smiatacz   1:25.500s  + 4.335s
32 Yokomama  Aliaksei Papou   1:25.613s  + 4.448s
33 Pipirelli  Lukas Jonaitis   1:26.085s  + 4.920s
34 Pipirelli  Evaldas Okriemas   1:26.297s  + 5.132s
35 Pipirelli  Maarten T`Kindt   1:26.492s  + 5.327s
36 Pipirelli  Martin Rosina   1:26.886s  + 5.721s
37 Badyear  Darren Lovelock   1:26.937s  + 5.772s
38 Pipirelli  Marko Radakovic   1:27.479s  + 6.314s
39 Pipirelli  Jani Syrjäläinen   1:27.897s  + 6.732s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Toygun Senler3   1:21.634s  + 0.000s
2 Michelini  Zdenek Hladik3   1:21.752s  + 0.118s
3 Michelini  Denis Grahov   1:22.246s  + 0.612s
4 Michelini  Laila Britāle   1:22.297s  + 0.663s
5 Michelini  Wojciech Uzikowski   1:22.714s  + 1.080s
6 Michelini  Justinas Smyšliajevas1   1:22.759s  + 1.125s
7 Michelini  Marek Marchewka   1:22.921s  + 1.287s
8 Michelini  Nico Zou   1:23.046s  + 1.412s
9 Michelini  Mindaugas Sarocka   1:23.053s  + 1.419s
10 Michelini  Aleksej Sutkin   1:23.092s  + 1.458s
11 Michelini  Vsevolod Demydov   1:23.278s  + 1.644s
12 Michelini  Serguei Baranovski   1:23.306s  + 1.672s
13 Michelini  Leandro Sereno2   1:23.458s  + 1.824s
14 Michelini  Rafal Celejewski   1:23.626s  + 1.992s
15 Michelini  Evaldas Ruseckas   1:23.989s  + 2.355s
16 Michelini  Alexey Domarev   1:24.041s  + 2.407s
17 Michelini  Rimantas Sagatas   1:24.476s  + 2.842s
18 Michelini  Osman Sungur   1:24.782s  + 3.148s
19 Badyear  Ramón Lopez   1:24.998s  + 3.364s
20 Badyear  Chris Hewitt   1:25.145s  + 3.511s
21 Yokomama  David Rolleston   1:25.197s  + 3.563s
22 Badyear  Leonardo Bittencourt   1:25.214s  + 3.580s
23 Michelini  Cristina Demeo   1:25.312s  + 3.678s
24 Badyear  Jimmy De Roy   1:25.433s  + 3.799s
25 Michelini  Nuno Vicente   1:25.593s  + 3.959s
26 Badyear  Rafal Kowalski   1:25.696s  + 4.062s
27 Michelini  Ernestas Kalašinskas   1:25.811s  + 4.177s
28 Badyear  Lucien Tonneau   1:26.218s  + 4.584s
29 Michelini  Duane Fowler   1:26.929s  + 5.295s
30 Pipirelli  Michał Smiatacz   1:26.974s  + 5.340s
31 Yokomama  Aliaksei Papou   1:26.987s  + 5.353s
32 Badyear  Darren Lovelock   1:27.245s  + 5.611s
33 Pipirelli  Lukas Jonaitis   1:27.532s  + 5.898s
34 Michelini  Dmitriy Krautsou   1:27.746s  + 6.112s
35 Pipirelli  Martin Rosina   1:27.884s  + 6.250s
36 Pipirelli  Evaldas Okriemas   1:27.888s  + 6.254s
37 Pipirelli  Maarten T`Kindt   1:28.016s  + 6.382s
38 Pipirelli  Marko Radakovic   1:28.640s  + 7.006s
39 Pipirelli  Jani Syrjäläinen   1:30.244s  + 8.610s