Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 33 | Трка: 7)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Bridgerock  Leandro Sereno3   1:33.730s  + 0.000s
2 Bridgerock  Rimantas Sagatas1   1:34.354s  + 0.624s
3 Badyear  Vsevolod Demydov   1:34.471s  + 0.741s
4 Bridgerock  Atis Praudins   1:34.474s  + 0.744s
5 Bridgerock  Toygun Senler4   1:34.483s  + 0.753s
6 Badyear  Vladimir Danilin   1:34.540s  + 0.810s
7 Bridgerock  Ioannis Dimitroglou   1:34.557s  + 0.827s
8 Badyear  João Monteiro   1:35.105s  + 1.375s
9 Bridgerock  Mindaugas Sarocka   1:35.132s  + 1.402s
10 Bridgerock  Wojciech Uzikowski   1:35.229s  + 1.499s
11 Badyear  Jan Pavlicek   1:35.250s  + 1.520s
12 Badyear  Sergey Lyogky   1:35.779s  + 2.049s
13 Bridgerock  Chinmay Dhopate   1:35.805s  + 2.075s
14 Badyear  Aleksej Sutkin   1:35.944s  + 2.214s
15 Badyear  Stas Prost   1:35.991s  + 2.261s
16 Michelini  David Jundt   1:36.003s  + 2.273s
17 Dunnolop  Martynas Atkočius   1:36.290s  + 2.560s
18 Badyear  Rudo Toma   1:36.317s  + 2.587s
19 Badyear  Tomasz Kaminski   1:36.339s  + 2.609s
20 Dunnolop  Nathan Skelly   1:36.345s  + 2.615s
21 Badyear  Andrei Kolesnikovich   1:36.454s  + 2.724s
22 Badyear  Ilya Medvedev   1:36.634s  + 2.904s
23 Badyear  Edwin Carlier   1:36.639s  + 2.909s
24 Dunnolop  Sergey Tuzhilov   1:36.801s  + 3.071s
25 Badyear  Antonny Katayama   1:36.935s  + 3.205s
26 Dunnolop  Evaldas Ruseckas   1:37.103s  + 3.373s
27 Badyear  Danilo Molini   1:37.180s  + 3.450s
28 Badyear  Mariusz Kuczak   1:37.223s  + 3.493s
29 Dunnolop  Nuno Vicente   1:37.304s  + 3.574s
30 Dunnolop  Bartosz Sutkowski   1:37.308s  + 3.578s
31 Dunnolop  Pedro Nazaré   1:37.469s  + 3.739s
32 Dunnolop  Giedrius Soroka   1:37.560s  + 3.830s
33 Bridgerock  Lee Ifans   1:38.333s  + 4.603s
34 Pipirelli  Marek Marchewka   1:38.427s  + 4.697s
35 Pipirelli  Pablo Navarrete   1:38.533s  + 4.803s
36 Pipirelli  Nico Zou   1:38.656s  + 4.926s
37 Pipirelli  Jose Lopez   1:39.477s  + 5.747s
38 Pipirelli  Michal Konopka   2:06.628s  + 32.898s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Bridgerock  Leandro Sereno3   1:22.421s  + 0.000s
2 Bridgerock  Atis Praudins   1:22.510s  + 0.089s
3 Bridgerock  Wojciech Uzikowski   1:22.830s  + 0.409s
4 Badyear  Vsevolod Demydov   1:22.865s  + 0.444s
5 Bridgerock  Mindaugas Sarocka   1:22.875s  + 0.454s
6 Bridgerock  Toygun Senler4   1:23.303s  + 0.882s
7 Badyear  Jan Pavlicek   1:23.316s  + 0.895s
8 Bridgerock  Rimantas Sagatas1   1:23.407s  + 0.986s
9 Badyear  Vladimir Danilin   1:23.697s  + 1.276s
10 Bridgerock  Ioannis Dimitroglou   1:23.794s  + 1.373s
11 Badyear  João Monteiro   1:23.913s  + 1.492s
12 Dunnolop  Martynas Atkočius   1:24.014s  + 1.593s
13 Dunnolop  Nathan Skelly   1:24.042s  + 1.621s
14 Badyear  Tomasz Kaminski   1:24.239s  + 1.818s
15 Badyear  Sergey Lyogky   1:24.270s  + 1.849s
16 Dunnolop  Bartosz Sutkowski   1:24.352s  + 1.931s
17 Badyear  Stas Prost   1:24.759s  + 2.338s
18 Dunnolop  Evaldas Ruseckas   1:24.784s  + 2.363s
19 Michelini  David Jundt   1:24.895s  + 2.474s
20 Badyear  Aleksej Sutkin   1:25.004s  + 2.583s
21 Badyear  Mariusz Kuczak   1:25.040s  + 2.619s
22 Dunnolop  Nuno Vicente   1:25.092s  + 2.671s
23 Dunnolop  Giedrius Soroka   1:25.277s  + 2.856s
24 Badyear  Antonny Katayama   1:25.294s  + 2.873s
25 Badyear  Ilya Medvedev   1:25.338s  + 2.917s
26 Dunnolop  Sergey Tuzhilov   1:25.543s  + 3.122s
27 Bridgerock  Chinmay Dhopate   1:25.771s  + 3.350s
28 Badyear  Edwin Carlier   1:25.793s  + 3.372s
29 Pipirelli  Pablo Navarrete   1:25.822s  + 3.401s
30 Badyear  Andrei Kolesnikovich   1:25.978s  + 3.557s
31 Badyear  Danilo Molini   1:26.012s  + 3.591s
32 Pipirelli  Nico Zou   1:26.157s  + 3.736s
33 Pipirelli  Marek Marchewka   1:26.252s  + 3.831s
34 Dunnolop  Pedro Nazaré   1:26.261s  + 3.840s
35 Badyear  Rudo Toma   1:26.559s  + 4.138s
36 Pipirelli  Jose Lopez   1:27.807s  + 5.386s
37 Bridgerock  Lee Ifans   1:28.038s  + 5.617s
38 Pipirelli  Michal Konopka   1:33.465s  + 11.044s