Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 38 | Трка: 14)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Vsevolod Demydov   1:33.736s  + 0.000s
2 Michelini  Christos Bobolis   1:34.247s  + 0.511s
3 Michelini  João Monteiro1   1:34.523s  + 0.787s
4 Badyear  Leandro Sereno6   1:34.590s  + 0.854s
5 Michelini  Mihail Golovanov   1:34.601s  + 0.865s
6 Michelini  Sion Francis   1:34.621s  + 0.885s
7 Michelini  Toygun Senler4   1:34.623s  + 0.887s
8 Michelini  Daniel Comalada   1:34.679s  + 0.943s
9 Yokomama  Jukka Sireni   1:34.899s  + 1.163s
10 Badyear  Aleksej Sutkin   1:35.001s  + 1.265s
11 Bridgerock  Rimantas Sagatas2   1:35.030s  + 1.294s
12 Michelini  Paulo Pinto   1:35.067s  + 1.331s
13 Michelini  Martynas Atkočius   1:35.068s  + 1.332s
14 Yokomama  Kiran Patel   1:35.105s  + 1.369s
15 Michelini  Ilya Medvedev   1:35.238s  + 1.502s
16 Michelini  Vladimir Islentiev2   1:35.430s  + 1.694s
17 Michelini  Rafael Mantovani   1:35.463s  + 1.727s
18 Yokomama  Joao Barbosa   1:35.486s  + 1.750s
19 Dunnolop  Roman Maksimenkov   1:35.503s  + 1.767s
20 Yokomama  Ian Lynch   1:35.527s  + 1.791s
21 Michelini  Radomir Czech   1:35.563s  + 1.827s
22 Michelini  Heite Schaumann   1:35.598s  + 1.862s
23 Michelini  Lee Harding   1:35.611s  + 1.875s
24 Yokomama  Frederico Neves   1:35.672s  + 1.936s
25 Badyear  Christer Andersson   1:35.698s  + 1.962s
26 Badyear  Franco Dei Cas   1:35.763s  + 2.027s
27 Michelini  Rodrigo Velasco   1:36.099s  + 2.363s
28 Dunnolop  Bartek Wójcicki   1:36.143s  + 2.407s
29 Badyear  Mikko Suhonen   1:36.210s  + 2.474s
30 Yokomama  Michael Winkley   1:36.263s  + 2.527s
31 Yokomama  Ioannis Dimitroglou   1:36.438s  + 2.702s
32 Yokomama  Wojciech Uzikowski   1:36.542s  + 2.806s
33 Michelini  Christoph Seifriedsberger   1:36.566s  + 2.830s
34 Dunnolop  Michail Ivanov   1:36.818s  + 3.082s
35 Yokomama  Maxim Pugovok   1:37.335s  + 3.599s
36 Dunnolop  Nico Zou   1:37.613s  + 3.877s
37 Dunnolop  Denis Titov   1:38.688s  + 4.952s
38 Pipirelli  Peter Bönisch   1:39.163s  + 5.427s
39 Pipirelli  Rafal Kowalski   1:39.319s  + 5.583s
40 Yokomama  Paweł Parszuto   1:44.986s  + 11.250s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Michelini  Vsevolod Demydov   1:22.374s  + 0.000s
2 Michelini  Toygun Senler4   1:22.626s  + 0.252s
3 Michelini  Ilya Medvedev   1:22.629s  + 0.255s
4 Michelini  Rafael Mantovani   1:22.913s  + 0.539s
5 Michelini  Sion Francis   1:23.001s  + 0.627s
6 Michelini  João Monteiro1   1:23.484s  + 1.110s
7 Bridgerock  Rimantas Sagatas2   1:23.794s  + 1.420s
8 Michelini  Paulo Pinto   1:23.837s  + 1.463s
9 Michelini  Heite Schaumann   1:23.859s  + 1.485s
10 Michelini  Radomir Czech   1:23.899s  + 1.525s
11 Michelini  Christos Bobolis   1:24.005s  + 1.631s
12 Michelini  Vladimir Islentiev2   1:24.048s  + 1.674s
13 Michelini  Rodrigo Velasco   1:24.183s  + 1.809s
14 Yokomama  Jukka Sireni   1:24.253s  + 1.879s
15 Badyear  Leandro Sereno6   1:24.300s  + 1.926s
16 Michelini  Mihail Golovanov   1:24.315s  + 1.941s
17 Yokomama  Kiran Patel   1:24.391s  + 2.017s
18 Michelini  Christoph Seifriedsberger   1:24.454s  + 2.080s
19 Michelini  Daniel Comalada   1:24.488s  + 2.114s
20 Dunnolop  Bartek Wójcicki   1:24.717s  + 2.343s
21 Michelini  Lee Harding   1:24.788s  + 2.414s
22 Yokomama  Paweł Parszuto   1:25.088s  + 2.714s
23 Michelini  Martynas Atkočius   1:25.094s  + 2.720s
24 Yokomama  Joao Barbosa   1:25.138s  + 2.764s
25 Dunnolop  Roman Maksimenkov   1:25.180s  + 2.806s
26 Yokomama  Ioannis Dimitroglou   1:25.255s  + 2.881s
27 Dunnolop  Michail Ivanov   1:25.513s  + 3.139s
28 Yokomama  Frederico Neves   1:25.577s  + 3.203s
29 Badyear  Aleksej Sutkin   1:25.833s  + 3.459s
30 Badyear  Mikko Suhonen   1:25.899s  + 3.525s
31 Badyear  Christer Andersson   1:26.063s  + 3.689s
32 Badyear  Franco Dei Cas   1:26.234s  + 3.860s
33 Yokomama  Ian Lynch   1:26.608s  + 4.234s
34 Yokomama  Michael Winkley   1:26.749s  + 4.375s
35 Pipirelli  Rafal Kowalski   1:27.456s  + 5.082s
36 Yokomama  Maxim Pugovok   1:27.803s  + 5.429s
37 Dunnolop  Denis Titov   1:27.851s  + 5.477s
38 Yokomama  Wojciech Uzikowski   1:28.216s  + 5.842s
39 Pipirelli  Peter Bönisch   1:28.631s  + 6.257s