Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 44 | Трка: 8)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  Christos Bobolis   1:42.602s  + 0.000s
2 Hancock  João Monteiro2   1:42.797s  + 0.195s
3 Hancock  Pavel Buhharin   1:42.936s  + 0.334s
4 Hancock  Toygun Senler6   1:43.338s  + 0.736s
5 Hancock  Leandro Sereno6   1:43.527s  + 0.925s
6 Hancock  Florencia Caro   1:43.665s  + 1.063s
7 Hancock  Roland Postle   1:43.730s  + 1.128s
8 Hancock  Shoaib Mohamed   1:43.895s  + 1.293s
9 Hancock  Michal Szopinski   1:44.108s  + 1.506s
10 Hancock  Pavlin Tzvetanov   1:44.109s  + 1.507s
11 Dunnolop  Victor Chernyshev   1:44.372s  + 1.770s
12 Dunnolop  Alexey Manukalov   1:44.448s  + 1.846s
13 Dunnolop  Frederico Neves1   1:44.667s  + 2.065s
14 Michelini  Kirill Sikachyov   1:44.731s  + 2.129s
15 Dunnolop  Vsevolod Demydov2   1:44.914s  + 2.312s
16 Michelini  Roman Lizogub   1:45.156s  + 2.554s
17 Hancock  Robertas Petniūnas   1:45.321s  + 2.719s
18 Badyear  Sergey Sergeev   1:45.524s  + 2.922s
19 Contimental  Maja Soren   1:45.905s  + 3.303s
20 Contimental  Stefan Gommans   1:46.140s  + 3.538s
21 Hancock  Atis Praudins   1:46.189s  + 3.587s
22 Contimental  Martynas Atkočius   1:46.226s  + 3.624s
23 Contimental  Tomek Kiełpiński   1:46.446s  + 3.844s
24 Badyear  Andrey Mochalov   1:46.461s  + 3.859s
25 Michelini  Guy Smets   1:46.473s  + 3.871s
26 Badyear  Pedro Nazaré   1:46.518s  + 3.916s
27 Badyear  Timo Sydänmetsä   1:46.555s  + 3.953s
28 Contimental  Nikolay Borzenkov   1:46.581s  + 3.979s
29 Contimental  Evgeny Tkachenko   1:46.880s  + 4.278s
30 Pipirelli  Paul Shirnin   1:46.926s  + 4.324s
31 Pipirelli  Tomas Červinskis   1:47.637s  + 5.035s
32 Avonn  Stefan Wenke   1:47.755s  + 5.153s
33 Pipirelli  Piotr Wechterowicz   1:47.860s  + 5.258s
34 Yokomama  David Rolleston   1:47.951s  + 5.349s
35 Badyear  Nafornita Adrian   1:48.356s  + 5.754s
36 Avonn  Igor Grygoruk   1:48.427s  + 5.825s
37 Pipirelli  Pascal Van Kleij   1:48.549s  + 5.947s
38 Avonn  Alexander Hrizantov   1:50.205s  + 7.603s
39 Avonn  Sam Brierley   1:50.215s  + 7.613s
40 Pipirelli  Ian Lynch   1:51.320s  + 8.718s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  João Monteiro2   1:43.193s  + 0.000s
2 Hancock  Leandro Sereno6   1:43.714s  + 0.521s
3 Hancock  Roland Postle   1:43.938s  + 0.745s
4 Hancock  Christos Bobolis   1:44.006s  + 0.813s
5 Hancock  Pavlin Tzvetanov   1:44.208s  + 1.015s
6 Hancock  Pavel Buhharin   1:44.318s  + 1.125s
7 Hancock  Toygun Senler6   1:44.504s  + 1.311s
8 Hancock  Michal Szopinski   1:44.657s  + 1.464s
9 Dunnolop  Victor Chernyshev   1:44.763s  + 1.570s
10 Hancock  Shoaib Mohamed   1:44.855s  + 1.662s
11 Hancock  Florencia Caro   1:45.023s  + 1.830s
12 Dunnolop  Alexey Manukalov   1:45.053s  + 1.860s
13 Dunnolop  Vsevolod Demydov2   1:45.264s  + 2.071s
14 Dunnolop  Frederico Neves1   1:45.292s  + 2.099s
15 Hancock  Robertas Petniūnas   1:45.889s  + 2.696s
16 Michelini  Kirill Sikachyov   1:46.141s  + 2.948s
17 Badyear  Pedro Nazaré   1:46.838s  + 3.645s
18 Michelini  Roman Lizogub   1:46.848s  + 3.655s
19 Hancock  Atis Praudins   1:47.060s  + 3.867s
20 Badyear  Andrey Mochalov   1:47.088s  + 3.895s
21 Badyear  Timo Sydänmetsä   1:47.246s  + 4.053s
22 Contimental  Martynas Atkočius   1:47.304s  + 4.111s
23 Michelini  Guy Smets   1:47.486s  + 4.293s
24 Badyear  Sergey Sergeev   1:47.495s  + 4.302s
25 Contimental  Tomek Kiełpiński   1:47.555s  + 4.362s
26 Pipirelli  Paul Shirnin   1:47.664s  + 4.471s
27 Contimental  Stefan Gommans   1:47.784s  + 4.591s
28 Contimental  Nikolay Borzenkov   1:47.815s  + 4.622s
29 Contimental  Evgeny Tkachenko   1:48.007s  + 4.814s
30 Pipirelli  Tomas Červinskis   1:48.012s  + 4.819s
31 Contimental  Maja Soren   1:48.112s  + 4.919s
32 Avonn  Stefan Wenke   1:48.835s  + 5.642s
33 Pipirelli  Piotr Wechterowicz   1:49.439s  + 6.246s
34 Yokomama  David Rolleston   1:49.464s  + 6.271s
35 Badyear  Nafornita Adrian   1:50.012s  + 6.819s
36 Avonn  Igor Grygoruk   1:50.171s  + 6.978s
37 Pipirelli  Pascal Van Kleij   1:50.560s  + 7.367s
38 Avonn  Alexander Hrizantov   1:51.893s  + 8.700s
39 Avonn  Sam Brierley   1:52.662s  + 9.469s
40 Pipirelli  Ian Lynch   1:53.631s  + 10.438s