Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 75 | Трка: 17)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  George Slater   1:18.311s  + 0.000s
2 Bridgerock  Jan Velske2   1:18.680s  + 0.369s
3 Michelini  Atis Praudins   1:18.970s  + 0.659s
4 Hancock  Flavio Mendiković   1:19.006s  + 0.695s
5 Bridgerock  Lee Harding   1:19.456s  + 1.145s
6 Bridgerock  Christos Bobolis4   1:19.490s  + 1.179s
7 Bridgerock  Roland Postle8   1:19.491s  + 1.180s
8 Badyear  Joel Viitikko   1:19.543s  + 1.232s
9 Badyear  Jasper Coosemans   1:19.580s  + 1.269s
10 Yokomama  Joachim Rang   1:19.586s  + 1.275s
11 Michelini  Nevzat Kasapoglu   1:19.737s  + 1.426s
12 Badyear  Paweł Zaburski   1:19.910s  + 1.599s
13 Badyear  Ioannis Dimitroglou4   1:20.217s  + 1.906s
14 Badyear  Yug Desai1   1:20.239s  + 1.928s
15 Contimental  Martynas Bražėnas   1:20.249s  + 1.938s
16 Contimental  Bert Huylebroeck   1:20.314s  + 2.003s
17 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:20.428s  + 2.117s
18 Contimental  Robin Goodey   1:20.446s  + 2.135s
19 Contimental  Henrique Hughes Paunero   1:20.447s  + 2.136s
20 Yokomama  Róbert László2   1:20.469s  + 2.158s
21 Contimental  Andreas Ramann   1:20.656s  + 2.345s
22 Bridgerock  Viktor Dyankov   1:20.856s  + 2.545s
23 Badyear  Bora Janić   1:20.960s  + 2.649s
24 Contimental  Theodosis Vogiatzis   1:20.994s  + 2.683s
25 Contimental  Alix Martin   1:21.041s  + 2.730s
26 Contimental  Maxim Egorov   1:21.285s  + 2.974s
27 Yokomama  Martino Colombo   1:21.325s  + 3.014s
28 Yokomama  Rogerio Mandler   1:21.630s  + 3.319s
29 Pipirelli  Ahmet Sonverdi   1:21.914s  + 3.603s
30 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:21.994s  + 3.683s
31 Pipirelli  Aleksandar Aleksandrov   1:22.142s  + 3.831s
32 Pipirelli  Peter Both   1:22.364s  + 4.053s
33 Michelini  James Berriman   1:22.427s  + 4.116s
34 Pipirelli  Alan Horsley   1:22.500s  + 4.189s
35 Pipirelli  Nestor Vicente   1:22.885s  + 4.574s
36 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:22.900s  + 4.589s
37 Pipirelli  Sergey Shinkevich   1:22.959s  + 4.648s
38 Badyear  Christer Andersson   1:22.989s  + 4.678s
39 Pipirelli  Dmitry Nechitailo   1:23.236s  + 4.925s
40 Michelini  Emil Kwiatkowski   1:28.889s  + 10.578s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  George Slater   1:18.377s  + 0.000s
2 Hancock  Flavio Mendiković   1:19.663s  + 1.286s
3 Michelini  Atis Praudins   1:19.766s  + 1.389s
4 Bridgerock  Roland Postle8   1:20.313s  + 1.936s
5 Bridgerock  Lee Harding   1:20.348s  + 1.971s
6 Bridgerock  Jan Velske2   1:20.378s  + 2.001s
7 Yokomama  Joachim Rang   1:20.450s  + 2.073s
8 Badyear  Jasper Coosemans   1:20.535s  + 2.158s
9 Michelini  Nevzat Kasapoglu   1:20.535s  + 2.158s
10 Badyear  Yug Desai1   1:20.765s  + 2.388s
11 Contimental  Henrique Hughes Paunero   1:20.887s  + 2.510s
12 Bridgerock  Christos Bobolis4   1:20.921s  + 2.544s
13 Badyear  Ioannis Dimitroglou4   1:21.035s  + 2.658s
14 Badyear  Joel Viitikko   1:21.252s  + 2.875s
15 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:21.289s  + 2.912s
16 Badyear  Paweł Zaburski   1:21.377s  + 3.000s
17 Yokomama  Rogerio Mandler   1:21.430s  + 3.053s
18 Contimental  Martynas Bražėnas   1:21.431s  + 3.054s
19 Yokomama  Róbert László2   1:21.498s  + 3.121s
20 Contimental  Bert Huylebroeck   1:21.559s  + 3.182s
21 Contimental  Andreas Ramann   1:21.616s  + 3.239s
22 Contimental  Robin Goodey   1:21.688s  + 3.311s
23 Contimental  Alix Martin   1:21.718s  + 3.341s
24 Contimental  Theodosis Vogiatzis   1:21.795s  + 3.418s
25 Badyear  Bora Janić   1:21.819s  + 3.442s
26 Contimental  Maxim Egorov   1:22.321s  + 3.944s
27 Bridgerock  Viktor Dyankov   1:22.338s  + 3.961s
28 Yokomama  Martino Colombo   1:22.803s  + 4.426s
29 Pipirelli  Aleksandar Aleksandrov   1:22.994s  + 4.617s
30 Pipirelli  Ahmet Sonverdi   1:22.996s  + 4.619s
31 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:23.470s  + 5.093s
32 Pipirelli  Alan Horsley   1:23.567s  + 5.190s
33 Pipirelli  Peter Both   1:23.768s  + 5.391s
34 Michelini  James Berriman   1:23.783s  + 5.406s
35 Pipirelli  Dmitry Nechitailo   1:23.897s  + 5.520s
36 Pipirelli  Sergey Shinkevich   1:23.931s  + 5.554s
37 Badyear  Christer Andersson   1:23.978s  + 5.601s
38 Pipirelli  Nestor Vicente   1:24.487s  + 6.110s
39 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:24.736s  + 6.359s
40 Michelini  Emil Kwiatkowski   1:32.114s  + 13.737s