Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 75 | Трка: 5)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Contimental  Bert Huylebroeck   1:43.048s  + 0.000s
2 Bridgerock  Jan Velske2   1:43.286s  + 0.238s
3 Contimental  Alix Martin   1:43.481s  + 0.433s
4 Bridgerock  Christos Bobolis4   1:43.661s  + 0.613s
5 Contimental  Robin Goodey   1:44.002s  + 0.954s
6 Hancock  George Slater   1:44.151s  + 1.103s
7 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:44.159s  + 1.111s
8 Bridgerock  Roland Postle8   1:44.297s  + 1.249s
9 Michelini  Atis Praudins   1:44.335s  + 1.287s
10 Badyear  Ioannis Dimitroglou4   1:44.344s  + 1.296s
11 Michelini  Emil Kwiatkowski   1:44.395s  + 1.347s
12 Contimental  Theodosis Vogiatzis   1:44.522s  + 1.474s
13 Michelini  James Berriman   1:44.526s  + 1.478s
14 Badyear  Paweł Zaburski   1:44.572s  + 1.524s
15 Bridgerock  Viktor Dyankov   1:44.585s  + 1.537s
16 Badyear  Jasper Coosemans   1:44.636s  + 1.588s
17 Contimental  Henrique Hughes Paunero   1:44.639s  + 1.591s
18 Badyear  Yug Desai1   1:44.830s  + 1.782s
19 Badyear  Bora Janić   1:44.976s  + 1.928s
20 Bridgerock  Lee Harding   1:45.058s  + 2.010s
21 Badyear  Christer Andersson   1:45.100s  + 2.052s
22 Yokomama  Joachim Rang   1:45.542s  + 2.494s
23 Contimental  Maxim Egorov   1:45.577s  + 2.529s
24 Michelini  Nevzat Kasapoglu   1:45.673s  + 2.625s
25 Hancock  Flavio Mendiković   1:45.844s  + 2.796s
26 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:46.037s  + 2.989s
27 Contimental  Martynas Bražėnas   1:46.041s  + 2.993s
28 Yokomama  Róbert László2   1:46.155s  + 3.107s
29 Badyear  Joel Viitikko   1:46.333s  + 3.285s
30 Pipirelli  Ahmet Sonverdi   1:46.766s  + 3.718s
31 Pipirelli  Aleksandar Aleksandrov   1:46.830s  + 3.782s
32 Pipirelli  Nestor Vicente   1:47.121s  + 4.073s
33 Yokomama  Rogerio Mandler   1:47.296s  + 4.248s
34 Pipirelli  Alan Horsley   1:47.397s  + 4.349s
35 Contimental  Andreas Ramann   1:47.532s  + 4.484s
36 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:47.837s  + 4.789s
37 Yokomama  Martino Colombo   1:48.184s  + 5.136s
38 Pipirelli  Peter Both   1:48.357s  + 5.309s
39 Pipirelli  Dmitry Nechitailo   1:48.606s  + 5.558s
40 Pipirelli  Sergey Shinkevich   1:48.666s  + 5.618s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Contimental  Robin Goodey   1:44.816s  + 0.000s
2 Contimental  Alix Martin   1:44.981s  + 0.165s
3 Hancock  George Slater   1:45.175s  + 0.359s
4 Badyear  Ioannis Dimitroglou4   1:45.258s  + 0.442s
5 Contimental  Bert Huylebroeck   1:45.307s  + 0.491s
6 Bridgerock  Jan Velske2   1:45.307s  + 0.491s
7 Bridgerock  Christos Bobolis4   1:45.538s  + 0.722s
8 Contimental  Theodosis Vogiatzis   1:45.748s  + 0.932s
9 Contimental  Henrique Hughes Paunero   1:45.897s  + 1.081s
10 Bridgerock  Viktor Dyankov   1:45.900s  + 1.084s
11 Badyear  Yug Desai1   1:45.905s  + 1.089s
12 Badyear  Jasper Coosemans   1:45.988s  + 1.172s
13 Michelini  Atis Praudins   1:46.197s  + 1.381s
14 Michelini  James Berriman   1:46.209s  + 1.393s
15 Bridgerock  Roland Postle8   1:46.336s  + 1.520s
16 Badyear  Christer Andersson   1:46.417s  + 1.601s
17 Michelini  Emil Kwiatkowski   1:46.507s  + 1.691s
18 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:46.715s  + 1.899s
19 Yokomama  Róbert László2   1:46.769s  + 1.953s
20 Badyear  Bora Janić   1:46.775s  + 1.959s
21 Bridgerock  Lee Harding   1:47.300s  + 2.484s
22 Yokomama  Joachim Rang   1:47.471s  + 2.655s
23 Badyear  Paweł Zaburski   1:47.504s  + 2.688s
24 Contimental  Maxim Egorov   1:47.604s  + 2.788s
25 Pipirelli  Aleksandar Aleksandrov   1:47.647s  + 2.831s
26 Badyear  Joel Viitikko   1:47.725s  + 2.909s
27 Yokomama  Rogerio Mandler   1:47.802s  + 2.986s
28 Hancock  Flavio Mendiković   1:47.817s  + 3.001s
29 Michelini  Nevzat Kasapoglu   1:48.022s  + 3.206s
30 Contimental  Martynas Bražėnas   1:48.271s  + 3.455s
31 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:48.466s  + 3.650s
32 Pipirelli  Alan Horsley   1:48.623s  + 3.807s
33 Pipirelli  Ahmet Sonverdi   1:49.511s  + 4.695s
34 Contimental  Andreas Ramann   1:49.591s  + 4.775s
35 Pipirelli  Nestor Vicente   1:50.161s  + 5.345s
36 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:50.481s  + 5.665s
37 Yokomama  Martino Colombo   1:50.614s  + 5.798s
38 Pipirelli  Sergey Shinkevich   1:51.175s  + 6.359s
39 Pipirelli  Dmitry Nechitailo   1:51.361s  + 6.545s
40 Pipirelli  Peter Both   1:51.830s  + 7.014s