Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 77 | Трка: 7)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Bridgerock  Yug Desai1   1:21.241s  + 0.000s
2 Hancock  Roland Postle9   1:21.578s  + 0.337s
3 Bridgerock  George Slater   1:21.583s  + 0.342s
4 Contimental  Nevzat Kasapoglu   1:21.761s  + 0.520s
5 Michelini  Maxim Egorov   1:22.284s  + 1.043s
6 Hancock  Andreas Ramann   1:22.316s  + 1.075s
7 Michelini  Kamal Naoui   1:22.400s  + 1.159s
8 Contimental  Kuba Szajbel   1:22.403s  + 1.162s
9 Contimental  Pablo Fernandez   1:22.719s  + 1.478s
10 Badyear  Klas Britse   1:22.940s  + 1.699s
11 Contimental  Jean-marc Boissinot   1:22.949s  + 1.708s
12 Contimental  Ioannis Dimitroglou4   1:22.985s  + 1.744s
13 Contimental  Ayman Daher   1:23.110s  + 1.869s
14 Pipirelli  Gonzalo Alvarez   1:23.137s  + 1.896s
15 Contimental  Rowie Halcon   1:23.193s  + 1.952s
16 Contimental  Andrea Squizzato   1:23.289s  + 2.048s
17 Badyear  Jasper Coosemans1   1:23.317s  + 2.076s
18 Contimental  Diogo Abdalla   1:23.418s  + 2.177s
19 Badyear  Ethan Littlejohns   1:23.525s  + 2.284s
20 Badyear  Martynas Bražėnas   1:23.781s  + 2.540s
21 Badyear  Joachim Rang   1:23.783s  + 2.542s
22 Contimental  Stefan Gommans   1:23.985s  + 2.744s
23 Contimental  Aleksey Titarenko   1:24.005s  + 2.764s
24 Badyear  Harsh Sheth   1:24.266s  + 3.025s
25 Contimental  Tan S Lake   1:24.325s  + 3.084s
26 Avonn  Luca Molendi   1:24.345s  + 3.104s
27 Badyear  Christos Bobolis4   1:24.505s  + 3.264s
28 Badyear  Rimantas Sagatas2   1:24.742s  + 3.501s
29 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:24.779s  + 3.538s
30 Dunnolop  Róbert László2   1:24.981s  + 3.740s
31 Pipirelli  Martino Colombo   1:25.016s  + 3.775s
32 Pipirelli  Paweł Zaburski   1:25.286s  + 4.045s
33 Yokomama  Paulo Pinto1   1:25.326s  + 4.085s
34 Pipirelli  Kristijan Mihovic   1:25.449s  + 4.208s
35 Pipirelli  Paul Williams   1:25.516s  + 4.275s
36 Pipirelli  Bert Huylebroeck   1:25.726s  + 4.485s
37 Pipirelli  Lee Harding   1:25.841s  + 4.600s
38 Pipirelli  Joel Viitikko   1:26.075s  + 4.834s
39 Pipirelli  Flavio Mendiković   1:26.966s  + 5.725s
40 Pipirelli  Apostolis Goutzos   1:27.628s  + 6.387s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Bridgerock  Yug Desai1   1:34.873s  + 0.000s
2 Badyear  Jasper Coosemans1   1:35.325s  + 0.452s
3 Contimental  Kuba Szajbel   1:35.601s  + 0.728s
4 Contimental  Nevzat Kasapoglu   1:36.051s  + 1.178s
5 Bridgerock  George Slater   1:36.056s  + 1.183s
6 Pipirelli  Gonzalo Alvarez   1:36.338s  + 1.465s
7 Hancock  Roland Postle9   1:36.387s  + 1.514s
8 Badyear  Rimantas Sagatas2   1:36.396s  + 1.523s
9 Badyear  Klas Britse   1:36.533s  + 1.660s
10 Badyear  Harsh Sheth   1:36.533s  + 1.660s
11 Badyear  Martynas Bražėnas   1:36.579s  + 1.706s
12 Badyear  Ethan Littlejohns   1:36.639s  + 1.766s
13 Badyear  Joachim Rang   1:36.805s  + 1.932s
14 Michelini  Maxim Egorov   1:36.916s  + 2.043s
15 Contimental  Ioannis Dimitroglou4   1:36.955s  + 2.082s
16 Hancock  Andreas Ramann   1:36.955s  + 2.082s
17 Contimental  Andrea Squizzato   1:36.964s  + 2.091s
18 Michelini  Kamal Naoui   1:37.004s  + 2.131s
19 Badyear  Christos Bobolis4   1:37.287s  + 2.414s
20 Contimental  Pablo Fernandez   1:37.293s  + 2.420s
21 Dunnolop  Róbert László2   1:37.427s  + 2.554s
22 Contimental  Ayman Daher   1:37.605s  + 2.732s
23 Contimental  Jean-marc Boissinot   1:37.679s  + 2.806s
24 Yokomama  Paulo Pinto1   1:37.752s  + 2.879s
25 Contimental  Rowie Halcon   1:37.790s  + 2.917s
26 Contimental  Tan S Lake   1:37.871s  + 2.998s
27 Contimental  Stefan Gommans   1:38.033s  + 3.160s
28 Contimental  Diogo Abdalla   1:38.180s  + 3.307s
29 Avonn  Luca Molendi   1:38.255s  + 3.382s
30 Pipirelli  Gustavo Bellotto   1:39.185s  + 4.312s
31 Pipirelli  Lee Harding   1:39.644s  + 4.771s
32 Pipirelli  Paweł Zaburski   1:40.184s  + 5.311s
33 Pipirelli  Kristijan Mihovic   1:40.250s  + 5.377s
34 Contimental  Aleksey Titarenko   1:40.567s  + 5.694s
35 Pipirelli  Joel Viitikko   1:40.572s  + 5.699s
36 Pipirelli  Bert Huylebroeck   1:40.722s  + 5.849s
37 Pipirelli  Apostolis Goutzos   1:41.129s  + 6.256s
38 Pipirelli  Paul Williams   1:41.175s  + 6.302s
39 Pipirelli  Martino Colombo   1:41.629s  + 6.756s
40 Pipirelli  Flavio Mendiković   1:42.016s  + 7.143s