Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 79 | Трка: 2)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  Kuba Szajbel   1:20.210s  + 0.000s
2 Hancock  George Slater   1:20.229s  + 0.019s
3 Hancock  Rimantas Sagatas2   1:20.592s  + 0.382s
4 Hancock  Ville Pohjanen   1:20.903s  + 0.693s
5 Hancock  Ethan Littlejohns   1:20.940s  + 0.730s
6 Badyear  Yug Desai3   1:21.242s  + 1.032s
7 Hancock  Gustavo Bellotto   1:21.425s  + 1.215s
8 Bridgerock  Andrea Squizzato   1:21.426s  + 1.216s
9 Hancock  Peter Both   1:21.445s  + 1.235s
10 Michelini  Wouter Teuwen   1:21.557s  + 1.347s
11 Badyear  Joachim Rang   1:21.649s  + 1.439s
12 Michelini  Harsh Sheth   1:21.694s  + 1.484s
13 Michelini  Jean-marc Boissinot   1:21.762s  + 1.552s
14 Hancock  Joaquín Quintana   1:21.839s  + 1.629s
15 Michelini  Toni Söyrinki   1:21.920s  + 1.710s
16 Hancock  Jasper Coosemans1   1:21.933s  + 1.723s
17 Michelini  Roland Postle9   1:22.078s  + 1.868s
18 Bridgerock  Klas Britse   1:22.303s  + 2.093s
19 Hancock  Stefano Siletto   1:22.378s  + 2.168s
20 Bridgerock  Gyuri Székely   1:22.384s  + 2.174s
21 Badyear  Josh Clark   1:22.591s  + 2.381s
22 Hancock  Wouter Kirstein   1:22.598s  + 2.388s
23 Badyear  Mikael Brostrom   1:22.736s  + 2.526s
24 Michelini  Gary Mullins   1:22.790s  + 2.580s
25 Badyear  Alessandro Casagrande   1:22.828s  + 2.618s
26 Badyear  Ania Piekarska   1:23.015s  + 2.805s
27 Hancock  Sergey Shinkevich   1:23.109s  + 2.899s
28 Badyear  Pablo Fernandez   1:23.260s  + 3.050s
29 Yokomama  Gonzalo Alvarez   1:23.270s  + 3.060s
30 Badyear  Ignacio Belatti   1:23.296s  + 3.086s
31 Badyear  Tan S Lake   1:23.392s  + 3.182s
32 Contimental  Marco Gianni   1:23.671s  + 3.461s
33 Pipirelli  Mato Nikic   1:23.799s  + 3.589s
34 Contimental  Mattias Svensson   1:23.996s  + 3.786s
35 Pipirelli  Rowie Halcon   1:24.174s  + 3.964s
36 Yokomama  Jan Velske2   1:24.459s  + 4.249s
37 Contimental  Mikko Suhonen   1:24.865s  + 4.655s
38 Pipirelli  Diogo Abdalla   1:24.973s  + 4.763s
39 Pipirelli  Andreas Ramann   1:25.239s  + 5.029s
40 Pipirelli  Róbert László2   1:26.569s  + 6.359s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Hancock  Kuba Szajbel   1:21.185s  + 0.000s
2 Hancock  Ville Pohjanen   1:21.284s  + 0.099s
3 Hancock  Rimantas Sagatas2   1:21.344s  + 0.159s
4 Hancock  Peter Both   1:21.369s  + 0.184s
5 Hancock  George Slater   1:21.415s  + 0.230s
6 Hancock  Ethan Littlejohns   1:21.564s  + 0.379s
7 Michelini  Jean-marc Boissinot   1:21.890s  + 0.705s
8 Michelini  Wouter Teuwen   1:22.012s  + 0.827s
9 Hancock  Gustavo Bellotto   1:22.051s  + 0.866s
10 Badyear  Yug Desai3   1:22.196s  + 1.011s
11 Hancock  Jasper Coosemans1   1:22.224s  + 1.039s
12 Michelini  Harsh Sheth   1:22.279s  + 1.094s
13 Michelini  Toni Söyrinki   1:22.422s  + 1.237s
14 Badyear  Joachim Rang   1:22.597s  + 1.412s
15 Hancock  Stefano Siletto   1:22.665s  + 1.480s
16 Hancock  Joaquín Quintana   1:22.707s  + 1.522s
17 Hancock  Wouter Kirstein   1:22.757s  + 1.572s
18 Bridgerock  Klas Britse   1:22.769s  + 1.584s
19 Michelini  Gary Mullins   1:22.863s  + 1.678s
20 Bridgerock  Gyuri Székely   1:23.031s  + 1.846s
21 Michelini  Roland Postle9   1:23.068s  + 1.883s
22 Bridgerock  Andrea Squizzato   1:23.178s  + 1.993s
23 Badyear  Josh Clark   1:23.460s  + 2.275s
24 Badyear  Mikael Brostrom   1:23.549s  + 2.364s
25 Badyear  Pablo Fernandez   1:23.737s  + 2.552s
26 Badyear  Ania Piekarska   1:23.837s  + 2.652s
27 Badyear  Ignacio Belatti   1:23.951s  + 2.766s
28 Hancock  Sergey Shinkevich   1:24.007s  + 2.822s
29 Badyear  Alessandro Casagrande   1:24.126s  + 2.941s
30 Badyear  Tan S Lake   1:24.193s  + 3.008s
31 Contimental  Mattias Svensson   1:24.317s  + 3.132s
32 Pipirelli  Mato Nikic   1:24.480s  + 3.295s
33 Yokomama  Gonzalo Alvarez   1:24.572s  + 3.387s
34 Contimental  Marco Gianni   1:24.579s  + 3.394s
35 Contimental  Mikko Suhonen   1:24.754s  + 3.569s
36 Yokomama  Jan Velske2   1:24.791s  + 3.606s
37 Pipirelli  Rowie Halcon   1:25.381s  + 4.196s
38 Pipirelli  Diogo Abdalla   1:26.134s  + 4.949s
39 Pipirelli  Andreas Ramann   1:26.652s  + 5.467s
40 Pipirelli  Róbert László2   1:27.301s  + 6.116s