Квалификации 1 и 2 Резултати (Група: Elite | Сезона: 81 | Трка: 5)

Изберете друга група:  Сезона:  Трка:
Квалификаци 1
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Yokomama  Pablo Fernandez   1:42.661s  + 0.000s
2 Hancock  Roland Postle9   1:43.113s  + 0.452s
3 Hancock  Yug Desai3   1:43.320s  + 0.659s
4 Contimental  Bruno Caseiro   1:43.358s  + 0.697s
5 Badyear  Alberto Pérez   1:44.007s  + 1.346s
6 Contimental  Jasper Coosemans1   1:44.277s  + 1.616s
7 Bridgerock  Joachim Rang1   1:44.360s  + 1.699s
8 Contimental  Michał Wilczyński   1:44.706s  + 2.045s
9 Badyear  Alessandro Casagrande   1:44.724s  + 2.063s
10 Yokomama  Luca Molendi   1:44.820s  + 2.159s
11 Hancock  Ania Piekarska   1:44.928s  + 2.267s
12 Hancock  Jan Velske2   1:44.944s  + 2.283s
13 Badyear  Jean-marc Boissinot   1:45.192s  + 2.531s
14 Badyear  Ahmet Sonverdi   1:45.324s  + 2.663s
15 Contimental  Patrick Urlings   1:45.369s  + 2.708s
16 Badyear  Rimantas Sagatas2   1:45.475s  + 2.814s
17 Badyear  Lee Harding   1:45.533s  + 2.872s
18 Badyear  Gustavo Bellotto   1:45.718s  + 3.057s
19 Badyear  Harsh Sheth   1:45.767s  + 3.106s
20 Dunnolop  Miel Soeterbroek   1:45.796s  + 3.135s
21 Badyear  Davide Lorenzini   1:45.808s  + 3.147s
22 Hancock  Carlos Esparza   1:45.826s  + 3.165s
23 Badyear  Max Watson   1:45.858s  + 3.197s
24 Badyear  George Slater   1:45.878s  + 3.217s
25 Badyear  Wouter Teuwen   1:45.980s  + 3.319s
26 Michelini  Josh Clark   1:46.000s  + 3.339s
27 Badyear  Ignacio Belatti   1:46.306s  + 3.645s
28 Contimental  Evaldas Ruseckas   1:46.377s  + 3.716s
29 Pipirelli  Ville Pohjanen   1:46.599s  + 3.938s
30 Pipirelli  William Day   1:46.690s  + 4.029s
31 Pipirelli  Wouter Kirstein   1:46.743s  + 4.082s
32 Badyear  Róbert László2   1:46.936s  + 4.275s
33 Badyear  Paulo Neves   1:47.060s  + 4.399s
34 Contimental  Adam Wierzba   1:47.158s  + 4.497s
35 Pipirelli  Pedro Moura   1:47.254s  + 4.593s
36 Pipirelli  Andrea Squizzato1   1:47.350s  + 4.689s
37 Pipirelli  Jens Frostrup   1:47.664s  + 5.003s
38 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:47.751s  + 5.090s
39 Pipirelli  Robin Goodey   1:47.885s  + 5.224s
40 Pipirelli  Dmitry Shevel   1:47.946s  + 5.285s
Квалификаци 2
Поз Гуми Име на менаџер Нац Време на кругот Заостанување
Пол-поз Yokomama  Pablo Fernandez   1:44.313s  + 0.000s
2 Hancock  Yug Desai3   1:44.773s  + 0.460s
3 Contimental  Bruno Caseiro   1:44.923s  + 0.610s
4 Hancock  Roland Postle9   1:45.076s  + 0.763s
5 Bridgerock  Joachim Rang1   1:45.493s  + 1.180s
6 Badyear  Alberto Pérez   1:45.835s  + 1.522s
7 Yokomama  Luca Molendi   1:45.897s  + 1.584s
8 Hancock  Jan Velske2   1:45.914s  + 1.601s
9 Contimental  Michał Wilczyński   1:46.063s  + 1.750s
10 Hancock  Ania Piekarska   1:46.153s  + 1.840s
11 Badyear  Harsh Sheth   1:46.555s  + 2.242s
12 Badyear  Alessandro Casagrande   1:46.690s  + 2.377s
13 Contimental  Jasper Coosemans1   1:46.695s  + 2.382s
14 Badyear  Davide Lorenzini   1:46.696s  + 2.383s
15 Badyear  Gustavo Bellotto   1:46.862s  + 2.549s
16 Contimental  Patrick Urlings   1:46.877s  + 2.564s
17 Badyear  Max Watson   1:46.990s  + 2.677s
18 Hancock  Carlos Esparza   1:47.245s  + 2.932s
19 Badyear  Jean-marc Boissinot   1:47.370s  + 3.057s
20 Contimental  Evaldas Ruseckas   1:47.374s  + 3.061s
21 Badyear  George Slater   1:47.417s  + 3.104s
22 Badyear  Rimantas Sagatas2   1:47.428s  + 3.115s
23 Michelini  Josh Clark   1:47.431s  + 3.118s
24 Badyear  Ahmet Sonverdi   1:47.553s  + 3.240s
25 Badyear  Wouter Teuwen   1:47.555s  + 3.242s
26 Badyear  Lee Harding   1:47.663s  + 3.350s
27 Dunnolop  Miel Soeterbroek   1:47.833s  + 3.520s
28 Badyear  Ignacio Belatti   1:47.933s  + 3.620s
29 Pipirelli  William Day   1:47.947s  + 3.634s
30 Pipirelli  Wouter Kirstein   1:48.073s  + 3.760s
31 Pipirelli  Ville Pohjanen   1:48.372s  + 4.059s
32 Pipirelli  Pedro Moura   1:48.650s  + 4.337s
33 Pipirelli  Jens Frostrup   1:48.879s  + 4.566s
34 Badyear  Róbert László2   1:49.163s  + 4.850s
35 Pipirelli  Andrea Squizzato1   1:49.183s  + 4.870s
36 Contimental  Adam Wierzba   1:49.253s  + 4.940s
37 Badyear  Paulo Neves   1:49.490s  + 5.177s
38 Pipirelli  Toni Söyrinki   1:49.726s  + 5.413s
39 Pipirelli  Dmitry Shevel   1:49.758s  + 5.445s
40 Pipirelli  Robin Goodey   1:50.062s  + 5.749s