Конечни резултати (Патека: Indianapolis Oval | Сезона: 65 | Трка: 2 | Група: Pro - 9)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +10 +10 Dunnolop   Attila Gollovitzer 2h16:24.052 200 3 37.611 353.84km/h 29.079s
02. +14 +14 Dunnolop   Jez Banks + 1:17.881 199 4 37.626 350.50km/h 18.386s
03. +4 +4 Dunnolop   Dave Maher + 1:35.320 198 3 37.791 349.77km/h 32.535s
04. -2 -2 Dunnolop   Łukasz Kowalski + 1:49.161 198 5 37.753 349.18km/h 18.226s
05. +9 +9 Yokomama   Paweł Marszutka + 2:13.861 197 5 37.504 348.15km/h 20.033s
06. -1 -1 Dunnolop   Marcelo Ascencio + 2:25.605 197 3 37.812 347.65km/h 31.963s
07. +6 +6 Contimental   Dominique Jean + 2:31.171 197 3 37.999 347.42km/h 21.930s
08. -5 -5 Yokomama   Svilen Mitkov + 3:07.316 196 4 38.260 345.92km/h 26.105s
09. +24 +24 Contimental   Matej Čambal + 3:29.792 195 4 38.244 345.00km/h 18.831s
10. +18 +18 Yokomama   Nathan Marsh + 3:47.012 195 3 38.740 344.29km/h 25.205s
11. +16 +16 Yokomama   Timo Suvikunnas + 4:27.395 194 4 38.499 342.64km/h 20.938s
12. -8 -8 Dunnolop   Rafal Kowalski + 4:33.477 194 5 38.278 342.40km/h 22.199s
13. +17 +17 Badyear   Ábne Soares + 4:33.587 194 3 38.562 342.39km/h 21.894s
14. +7 +7 Yokomama   Marco Triulzi + 4:47.941 193 3 38.777 341.81km/h 28.611s
15. +9 +9 Yokomama   Leonardo Solazzi + 4:52.361 193 3 39.211 341.64km/h 33.381s
16. -1 -1 Contimental   Jiří Humpolák + 5:01.912 193 3 38.868 341.25km/h 22.473s
17. Нема промени ±0 Dunnolop   Vlatko Ostrolučanin + 5:10.932 193 3 38.861 340.89km/h 29.805s
18. +17 +17 Avonn   William Cairns + 5:32.227 192 3 39.120 340.04km/h 36.800s
19. +6 +6 Contimental   Peter Willmore + 5:47.396 192 5 38.839 339.43km/h 17.405s
20. +14 +14 Contimental   Milan Barnet Технички проблеми 191 3 38.699 338.51km/h 23.570s
21. -9 -9 Yokomama   Sean Storteboom + 6:31.958 191 4 39.104 337.67km/h 22.877s
22. Нема промени ±0 Dunnolop   Gary Partridge Технички проблеми 190 3 38.741 336.66km/h 22.950s
23. Нема промени ±0 Yokomama   Stephane Cavailles + 6:57.761 190 3 38.880 336.65km/h 22.773s
24. +7 +7 Yokomama   Daniel Di Donato + 7:05.539 190 4 38.929 336.35km/h 20.755s
25. -17 -17 Yokomama   Florin Ionut + 7:27.077 190 4 39.560 335.51km/h 29.235s
26. Нема промени ±0 Yokomama   Alan Snyder + 7:28.404 190 4 39.358 335.46km/h 26.626s
27. -7 -7 Yokomama   Joris Van De Weerd + 7:45.530 189 6 38.509 334.80km/h 21.453s
28. -22 -22 Yokomama   Fernando Bueno + 7:45.623 189 8 38.144 334.79km/h 20.040s
29. -10 -10 Yokomama   Ferdinando Russo + 8:31.746 188 5 38.917 333.02km/h 20.040s
30. -20 -20 Dunnolop   Miroslav Lakota + 9:03.881 187 5 38.903 331.79km/h 19.914s
31. +6 +6 Pipirelli   Damian Mikuszewski + 9:07.109 187 3 39.873 331.67km/h 25.479s
32. Нема промени ±0 Pipirelli   Nenad Volarevic + 9:23.543 187 4 40.323 331.04km/h 26.547s
33. -24 -24 Dunnolop   Sanjay Ashok Kumar + 10:23.469 185 5 39.798 328.79km/h 18.066s
34. -5 -5 Avonn   Marco Tomei + 10:47.582 185 6 39.309 327.89km/h 20.890s
35. +1 +1 Dunnolop   Leandro Leal + 12:33.359 182 4 40.376 324.01km/h 34.720s
Не се пласира
36. -18 -18 Badyear   Adam Stolarczyk + 19:30.946 172 13 39.189    21.801s
37. -36 -36 Yokomama   Rangga Wiradinata + 24:33.424 165 20 39.135    21.293s