Конечни резултати (Патека: Serres | Сезона: 68 | Трка: 14 | Група: Pro - 8)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +2 +2 Yokomama   Rodrigo Viana 1h22:40.630 80 2 59.873 184.98km/h 22.555s
02. +6 +6 Dunnolop   Gyula Linde + 30.171 80 1 59.646 183.87km/h 20.544s
03. -1 -1 Yokomama   James Hinchliffe + 30.459 80 2 59.489 183.86km/h 18.605s
04. Нема промени ±0 Yokomama   Maurizio Faccin + 32.029 80 2 1:00.031 183.80km/h 20.468s
05. +4 +4 Yokomama   Paul Dove + 57.829 80 1 1:00.886 182.85km/h 18.550s
06. +16 +16 Yokomama   Ernesto Rocas + 58.002 80 1 1:00.919 182.85km/h 19.324s
07. +4 +4 Yokomama   Dominik Krowiak + 58.180 80 1 1:00.776 182.84km/h 22.533s
08. -3 -3 Yokomama   Javier Caceres + 58.366 80 2 59.196 182.83km/h 21.368s
09. +1 +1 Yokomama   Grzegorz Rozmysłowicz + 59.550 80 1 1:00.694 182.79km/h 23.382s
10. +6 +6 Contimental   Τhodoris Palaskas + 1:00.052 80 2 1:00.196 182.77km/h 19.826s
11. -5 -5 Yokomama   Simon Marks + 1:05.254 79 2 1:00.703 182.58km/h 19.356s
12. +5 +5 Dunnolop   Jiří Rousek + 1:19.396 79 2 1:00.594 182.07km/h 24.875s
13. +2 +2 Dunnolop   Adriano Barbosa + 1:19.865 79 2 1:00.479 182.05km/h 22.775s
14. +15 +15 Yokomama   Mato Mikulovic + 1:23.140 79 1 1:00.141 181.94km/h 23.304s
15. +5 +5 Yokomama   Diego Garcia + 1:36.302 79 1 1:01.316 181.46km/h 22.432s
16. +12 +12 Yokomama   José Enrique Iborra Mira + 1:36.410 79 1 1:00.285 181.46km/h 20.558s
17. -3 -3 Yokomama   Đuro Prejc + 1:44.186 79 2 1:01.204 181.18km/h 18.310s
18. +6 +6 Yokomama   Joe Johnson + 1:50.292 79 1 1:01.522 180.96km/h 22.006s
19. +8 +8 Dunnolop   Andrzej Dąbrowski + 1:50.835 79 1 1:01.172 180.94km/h 19.720s
20. +3 +3 Yokomama   Filipe Costa + 1:51.559 79 2 1:00.710 180.92km/h 26.655s
21. +4 +4 Yokomama   Nikos Pougas + 1:59.432 79 1 1:01.210 180.64km/h 20.381s
22. -21 -21 Yokomama   Maciej Młynek + 2:05.757 79 3 1:00.832 180.41km/h 20.394s
23. -11 -11 Yokomama   Marco Memoria + 2:09.957 78 2 1:01.106 180.26km/h 25.976s
24. +8 +8 Yokomama   Johan Coetzer + 2:10.346 78 2 1:00.674 180.25km/h 25.608s
25. -4 -4 Badyear   Jan Schaltegger + 2:16.827 78 2 1:01.555 180.02km/h 21.860s
26. +4 +4 Yokomama   Sergio Odriozola + 2:23.222 78 1 1:01.546 179.79km/h 21.316s
27. +7 +7 Yokomama   Fragkiskos Léfkaros + 2:28.521 78 2 1:01.706 179.61km/h 23.776s
28. -15 -15 Yokomama   Giuseppe Santamaria + 2:40.313 78 2 1:01.863 179.19km/h 22.522s
29. +4 +4 Dunnolop   Iskren Ivanov + 2:54.965 78 1 1:02.176 178.68km/h 20.715s
30. +5 +5 Avonn   Zeljko Davidovic + 2:58.643 78 2 1:01.231 178.55km/h 20.373s
31. -13 -13 Yokomama   Máté Suplicz + 3:25.353 77 2 1:01.551 177.63km/h 21.912s
32. -6 -6 Yokomama   Cristiano Freitas Технички проблеми 73 4 1:02.579 168.60km/h 24.086s
33. -2 -2 Yokomama   Endrész Zsolt + 8:52.425 72 3 1:02.819 167.05km/h 18.498s
Не се пласира
34. -27 -27 Dunnolop   Ioannis Kalogirou Технички проблеми 48 1 1:01.415    17.764s
35. +1 +1 Pipirelli   Alexander Kateliev Технички проблеми 47 1 1:03.965    22.085s
36. -17 -17 Yokomama   Ivanin Ivanov Технички проблеми 44 1 1:02.671    18.118s