Конечни резултати (Патека: Melbourne | Сезона: 72 | Трка: 15 | Група: Pro - 2)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. Нема промени ±0 Yokomama   Alberto Perez 1h29:58.752 58 1 1:31.025 205.11km/h 20.266s
02. Нема промени ±0 Yokomama   Michał Poznański + 3.977 58 1 1:30.471 204.96km/h 22.959s
03. +4 +4 Dunnolop   Giorgio Aspesi + 4.340 58 1 1:30.169 204.95km/h 16.962s
04. +9 +9 Contimental   Ajinkya Gokhale + 5.728 58 1 1:31.063 204.90km/h 21.846s
05. -2 -2 Dunnolop   Rafael Marques + 7.232 58 1 1:31.039 204.84km/h 22.545s
06. +5 +5 Yokomama   Evaldas Ruseckas + 45.428 58 1 1:31.879 203.40km/h 17.498s
07. +3 +3 Yokomama   Max Scorinoff + 45.703 58 2 1:30.611 203.39km/h 19.154s
08. -4 -4 Dunnolop   Mihály Székely + 46.023 58 2 1:30.454 203.38km/h 20.360s
09. -4 -4 Yokomama   Davide Fella + 49.991 58 2 1:31.169 203.23km/h 20.979s
10. -1 -1 Yokomama   Stephane Verly + 51.984 58 1 1:31.786 203.16km/h 18.108s
11. -5 -5 Yokomama   Petteri Kortelainen + 1:04.322 58 2 1:31.581 202.70km/h 21.973s
12. +9 +9 Yokomama   Martin Zonca + 1:05.781 58 1 1:31.882 202.64km/h 24.710s
13. +7 +7 Yokomama   Severi Seppä + 1:07.542 58 1 1:32.009 202.58km/h 17.403s
14. +12 +12 Dunnolop   Dario De Palma + 1:14.760 58 1 1:31.260 202.31km/h 21.126s
15. +13 +13 Badyear   Michel Vandecatelle + 1:16.983 58 1 1:31.732 202.23km/h 19.277s
16. +1 +1 Yokomama   Torsten Wilke + 1:27.309 58 2 1:31.247 201.85km/h 19.931s
17. -5 -5 Yokomama   Jacobo Jimenez + 1:29.889 58 2 1:31.057 201.75km/h 21.119s
18. -3 -3 Yokomama   Michaela Källström + 1:46.740 57 1 1:32.532 201.14km/h 23.433s
19. -5 -5 Badyear   Max Lucchesi + 1:47.174 57 2 1:32.305 201.12km/h 19.274s
20. +13 +13 Yokomama   Sanel Ramic + 2:08.633 57 1 1:32.863 200.34km/h 27.809s
21. -5 -5 Yokomama   Fernando Musetti + 2:08.699 57 2 1:32.432 200.34km/h 19.583s
22. Нема промени ±0 Yokomama   Edward Carpio + 2:17.012 57 2 1:32.361 200.04km/h 18.499s
23. -15 -15 Yokomama   Barry Gregorick + 2:24.823 57 3 1:31.786 199.76km/h 21.980s
24. Нема промени ±0 Yokomama   Jiří Rousek + 2:36.513 57 1 1:33.492 199.34km/h 26.808s
25. -6 -6 Contimental   Iain Lightfoot + 2:58.825 57 3 1:29.703 198.54km/h 21.069s
26. +3 +3 Dunnolop   Dmitry Smirnov + 3:16.422 56 1 1:32.990 197.91km/h 18.588s
27. Нема промени ±0 Yokomama   Danilo Santos + 4:11.707 56 3 1:33.842 195.98km/h 21.102s
28. -3 -3 Yokomama   Sergey Kozlenko + 4:15.411 56 1 1:34.310 195.85km/h 22.801s
29. +1 +1 Dunnolop   Emanuel Gogu + 4:19.450 56 1 1:34.223 195.71km/h 25.753s
30. +7 +7 Avonn   Juan Carlos Caraballo + 4:32.859 56 1 1:35.320 195.25km/h 23.990s
31. +7 +7 Yokomama   Stoycho Stoychev + 6:42.449 54 1 1:35.853 190.88km/h 28.159s
32. +4 +4 Badyear   Mateusz Bogusz + 6:54.556 54 1 1:36.679 190.49km/h 24.896s
33. +1 +1 Badyear   Tamás Schivánovits + 7:25.545 54 3 1:35.255 189.48km/h 24.512s
Не се пласира
34. +5 +5 Avonn   Scott Wilden Технички проблеми 35 1 1:38.001    24.487s
35. -3 -3 Dunnolop   Andrew Lawrence Технички проблеми 35 1 1:34.630    28.865s
36. -5 -5 Dunnolop   Sam Wrycraft Технички проблеми 22 1 1:34.533    23.133s
37. -14 -14 Yokomama   Ivan Ivanov Технички проблеми 19 1 1:34.295    20.805s
38. -3 -3 Yokomama   Łukasz Magoński Технички проблеми 17 0 1:36.104    -
39. -21 -21 Dunnolop   Rafael Niess Несреќа на почетокот 0 0 -    -