Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Standing tall Pro (Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Про групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 27760.32 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Daniel ComaladaAmateur - 6Сезона 98, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maël PallotEliteСезона 96, Трка 17, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andre Morato da SilvaAmateur - 50Сезона 95, Трка 17, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ethan LittlejohnsAmateur - 19Сезона 93, Трка 17, P-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonRetiredСезона 80, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey OdegovRetiredСезона 75, Трка 17, P-18Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alix MartinRetiredСезона 69, Трка 17, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey TitarenkoMaster - 2Сезона 62, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 63Сезона 62, Трка 17, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan AnđelićPro - 12Сезона 52, Трка 17, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel NikolovRetiredСезона 42, Трка 17, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrey MochalovRetiredСезона 41, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan BahinovRetiredСезона 41, Трка 17, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovAmateur - 41Сезона 39, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pauli KäkeläRetiredСезона 37, Трка 17, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudiņšEliteСезона 20, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ilda VicenteRetiredСезона 19, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ludwig HenryRetiredСезона 18, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Steve SmithRetiredСезона 15, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary