Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Firestarter (Старт на сите можни патеки од пол-позицијата)
(Раритетна придобивка: 1 од 39522.45 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Ilmārs LīcītisRookie - 54Сезона 85, Трка 1, R-54Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yann LebelangerAmateur - 14Сезона 77, Трка 3, A-66Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonAmateur - 70Сезона 76, Трка 1, A-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovRetiredСезона 73, Трка 12, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nicolás SotoRookie - 19Сезона 71, Трка 9, R-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rastislav PadysakAmateur - 66Сезона 71, Трка 3, R-108Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassRookie - 42Сезона 71, Трка 3, A-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bartosz OtworowskiRookie - 128Сезона 68, Трка 8, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin RennitRookie - 23Сезона 60, Трка 3, R-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasMaster - 2Сезона 47, Трка 17, A-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Niko RaittinenRookie - 26Сезона 47, Трка 3, R-138Starting grid  |  Race replay  |  Race summary