Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Perfection freak (Извози најбрз круг на трка на сите можни трки)
(Раритетна придобивка: 1 од 38964.91 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Sergei GordovPro - 3Сезона 83, Трка 9, A-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassRookie - 26Сезона 82, Трка 17, A-41Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bartosz OtworowskiRookie - 128Сезона 80, Трка 1, A-46Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonAmateur - 70Сезона 77, Трка 5, A-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásEliteСезона 74, Трка 6, A-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yann LebelangerPro - 11Сезона 74, Трка 4, A-55Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rastislav PadysakAmateur - 66Сезона 71, Трка 11, R-108Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nicolás SotoPro - 17Сезона 71, Трка 5, R-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasAmateur - 26Сезона 67, Трка 17, A-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovPro - 10Сезона 67, Трка 6, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo Luiz CamposRetiredСезона 66, Трка 17, R-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary