Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за GPRO champion (Победи еден шампионат во Елит група)
(Раритетна придобивка: 1 од 12542.9 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Wouter Teuwen1EliteСезона 93, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno Caseiro1EliteСезона 90, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert Huylebroeck1EliteСезона 88, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brad Marshall1Amateur - 29Сезона 86, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Master - 3Сезона 85, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Rolleston1Pro - 6Сезона 84, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater4EliteСезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 80, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 2Сезона 79, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1Master - 2Сезона 76, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Master - 3Сезона 70, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 69, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 66, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2EliteСезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1EliteСезона 60, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 5Сезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 48, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Frederico Neves1RetiredСезона 42, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 3Сезона 38, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4EliteСезона 31, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 22, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 12, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7Master - 4Сезона 11, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 8Сезона 9, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim Kotov2RetiredСезона 7, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gatis Laugalis1RetiredСезона 6, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Petar Totev3RetiredСезона 3, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Cristian Iorga1Rookie - 39Сезона 2, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Manuel Gonzalez1RetiredСезона 1, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary