Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Ultimate organizer (Освојување на тимска шампионска титула како лидер на тим)
(Раритетна придобивка: 1 од 6500.93 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Aigars VitolinsEliteСезона 87, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mikael BrostromMaster - 1Сезона 86, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail MorozovEliteСезона 85, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gustavo BellottoMaster - 1Сезона 84, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Rolleston1Master - 3Сезона 83, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 5Сезона 82, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethMaster - 2Сезона 80, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł ZaburskiEliteСезона 78, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mikko SuhonenPro - 24Сезона 77, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Arnaud de MarneffeMaster - 3Сезона 76, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Amateur - 62Сезона 75, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hans MörtsjöPro - 6Сезона 74, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joaquín QuintanaAmateur - 48Сезона 73, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyRetiredСезона 72, Трка 17, P-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miel SoeterbroekEliteСезона 71, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexei MalkinMaster - 2Сезона 70, Трка 17, A-37Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael MantovaniAmateur - 12Сезона 69, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 3Сезона 68, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Thomas BertolinoAmateur - 41Сезона 67, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 66, Трка 17, A-90Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 65, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 64, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jens FrostrupAmateur - 25Сезона 63, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir JelicicPro - 24Сезона 62, Трка 17, A-107Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ignacio BelattiPro - 4Сезона 61, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr WechterowiczRetiredСезона 60, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Abi JaudiMaster - 4Сезона 59, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro AlmeidaRetiredСезона 58, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Max WatsonEliteСезона 57, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gary MullinsMaster - 2Сезона 56, Трка 17, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mika PekkarinenMaster - 5Сезона 55, Трка 17, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 54, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul GardinerRetiredСезона 53, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Shoaib MohamedRetiredСезона 52, Трка 17, A-18Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin CarsonRetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yuri KuptsovRetiredСезона 50, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 49, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mattias SvenssonAmateur - 78Сезона 48, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 47, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas WeilemannAmateur - 16Сезона 46, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 4Сезона 45, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lee HardingMaster - 3Сезона 44, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 43, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dimas RokerRetiredСезона 41, Трка 17, A-37Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jeff PumphreyRetiredСезона 40, Трка 17, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jake JamesRetiredСезона 39, Трка 17, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 38, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovAmateur - 13Сезона 37, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jonathan MacLeanRookie - 89Сезона 36, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jimmy De RoyAmateur - 23Сезона 34, Трка 17, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas AndreouMaster - 3Сезона 33, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 3Сезона 32, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 9Сезона 31, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Arnoldas MolisRetiredСезона 30, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mantas RamanauskasAmateur - 34Сезона 29, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Evaldas RuseckasRetiredСезона 28, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 27, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martynas AtkočiusRetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitriy KrautsouRetiredСезона 25, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erkki TempelRetiredСезона 24, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aliaksei PapouRetiredСезона 23, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tadas RagaliauskasAmateur - 23Сезона 22, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 20, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daneks BritālsRetiredСезона 17, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Amateur - 49Сезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary