Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Berserk Master (Победа во 5 последователни реки во една сезона во Мастер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 13609.5 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Ilya VedenikovMaster - 2Сезона 88, Трка 12, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 6, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey ShinkevichRetiredСезона 73, Трка 10, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 72, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michal SzopinskiEliteСезона 63, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui SilvaRetiredСезона 63, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 54, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 17Сезона 52, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nick TsagarakisPro - 18Сезона 52, Трка 11, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir DanilinRetiredСезона 50, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 4Сезона 49, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ajinkya GokhaleRetiredСезона 48, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander IlyinRetiredСезона 38, Трка 13, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovAmateur - 13Сезона 37, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christoph SeifriedsbergerPro - 15Сезона 36, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose LopezRetiredСезона 35, Трка 5, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 3Сезона 31, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 30, Трка 12, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos VillacastinAmateur - 38Сезона 28, Трка 12, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 7, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex PeresRetiredСезона 23, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 22, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 8, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 19, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Robert ZadroznyRetiredСезона 19, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul LynchRetiredСезона 17, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 5Сезона 17, Трка 5, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 16, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasMaster - 2Сезона 15, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KuznetsovRetiredСезона 15, Трка 10, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 12, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul VennerRetiredСезона 14, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary