Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Berserk Elite (Победа во 5 последователни реки во една сезона во Елит групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 59976.29 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Jan Velske2Master - 5Сезона 72, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 50, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7Master - 2Сезона 47, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 24, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 20, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 12Сезона 18, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary