Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Master executor (Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Мастер група)
(Раритетна придобивка: 1 од 6599.62 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Martin CookEliteСезона 87, Трка 8, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aigars VitolinsEliteСезона 86, Трка 5, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jérôme DuluardAmateur - 61Сезона 81, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoAmateur - 25Сезона 81, Трка 10, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ethan LittlejohnsAmateur - 8Сезона 76, Трка 7, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethMaster - 2Сезона 75, Трка 14, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Emmanuel ManfreAmateur - 5Сезона 72, Трка 15, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Fabien MassardMaster - 2Сезона 71, Трка 15, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan AndjelicPro - 6Сезона 71, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kamal NaouiMaster - 1Сезона 70, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Farcy GénelPro - 8Сезона 70, Трка 6, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 5Сезона 68, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wouter TeuwenMaster - 4Сезона 68, Трка 13, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joss GiraudAmateur - 55Сезона 67, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 66, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyRetiredСезона 66, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michal SzopinskiEliteСезона 63, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey TitarenkoAmateur - 5Сезона 63, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael MonacoMaster - 2Сезона 62, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bráulio MonteiroRetiredСезона 61, Трка 5, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Olver HernándezPro - 21Сезона 60, Трка 7, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nick TsagarakisPro - 18Сезона 59, Трка 7, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim EgorovRetiredСезона 57, Трка 11, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patryk JanczakMaster - 4Сезона 57, Трка 5, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej RilkeMaster - 1Сезона 56, Трка 14, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ayman DaherMaster - 3Сезона 56, Трка 12, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erwin VerkadeAmateur - 23Сезона 56, Трка 9, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edson TirelliRetiredСезона 55, Трка 5, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim StroganoffRetiredСезона 54, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 54, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 54, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim PugovokRetiredСезона 53, Трка 5, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 17Сезона 52, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander HrizantovRetiredСезона 52, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Krisztián VeinperlPro - 14Сезона 52, Трка 5, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin CarsonRetiredСезона 50, Трка 14, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Abi JaudiMaster - 4Сезона 47, Трка 7, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 46, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas WeilemannAmateur - 16Сезона 46, Трка 11, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 5Сезона 46, Трка 10, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksander IndinavichyusRetiredСезона 45, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sujay WarrierRetiredСезона 45, Трка 9, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł ZaburskiEliteСезона 44, Трка 12, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 43, Трка 12, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr WechterowiczRetiredСезона 43, Трка 12, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 43, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gino ZernaniPro - 15Сезона 38, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lee HardingMaster - 3Сезона 37, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovAmateur - 13Сезона 37, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose LopezRetiredСезона 35, Трка 5, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Oleg YakovlevRetiredСезона 34, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lukas JonaitisRetiredСезона 33, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 3Сезона 31, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 30, Трка 11, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 30, Трка 9, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark WebsterEliteСезона 29, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassRookie - 42Сезона 24, Трка 10, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 23, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 22, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Pro - 22Сезона 21, Трка 11, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ludwig HenryRetiredСезона 19, Трка 10, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaRetiredСезона 18, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KuznetsovRetiredСезона 15, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 9Сезона 14, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary