Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite executor (Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Елит група)
(Раритетна придобивка: 1 од 71277.33 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Roland Postle9EliteСезона 44, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 40, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 25, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 19, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 16, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary