Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Master storm (Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Мастер група)
(Раритетна придобивка: 1 од 22925 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Ilya VedenikovMaster - 2Сезона 88, Трка 12, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aigars VitolinsEliteСезона 86, Трка 7, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Raimonds UrtānsEliteСезона 86, Трка 6, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos EsparzaAmateur - 69Сезона 80, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 7, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 64, Трка 5, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michał WilczyńskiRookie - 93Сезона 55, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 54, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 41, Трка 7, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roman MaksimenkovPro - 23Сезона 33, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 22, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 8, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 19, Трка 7, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaRetiredСезона 18, Трка 5, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 5Сезона 17, Трка 10, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 9Сезона 15, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry KnyazevMaster - 3Сезона 15, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul VennerRetiredСезона 14, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary