Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite Betting Game champion (Победа во една сезона во Елитно Обложување играта)
(Раритетна придобивка: 1 од 7368.63 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Sam TipplePro - 2Сезона 87, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan SilvaMaster - 5Сезона 86, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erwann GendreauAmateur - 39Сезона 84, Трка 17, R-137Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Josh ClarkMaster - 4Сезона 81, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mateusz WłodarczykEliteСезона 80, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael MarquesAmateur - 76Сезона 78, Трка 17, A-45Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir ValisEliteСезона 77, Трка 17, A-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maciek ParuchMaster - 3Сезона 75, Трка 17, R-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásAmateur - 59Сезона 74, Трка 17, A-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 74, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hauke JohannsenRetiredСезона 72, Трка 17, RetStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethMaster - 2Сезона 69, Трка 17, A-82Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roman SokolovAmateur - 66Сезона 68, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Asdrúbal CorralMaster - 4Сезона 66, Трка 17, A-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mladen VrbanacAmateur - 2Сезона 65, Трка 17, A-89Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin IrlaPro - 16Сезона 64, Трка 17, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Olivier PortalMaster - 1Сезона 63, Трка 17, A-111Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dominik KardaPro - 6Сезона 61, Трка 17, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 9Сезона 60, Трка 17, A-121Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stefan LeinsingerPro - 18Сезона 59, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mateusz OleśRetiredСезона 59, Трка 17, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jorge CorteAmateur - 2Сезона 58, Трка 17, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Charles SilvaRookie - 49Сезона 55, Трка 17, A-94Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Robin GoodeyRetiredСезона 54, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 András BozótiAmateur - 27Сезона 54, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Egidijus SkarelisRetiredСезона 51, Трка 17, R-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruce AfflerbachRookie - 26Сезона 50, Трка 17, R-213Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maciej DobraśAmateur - 62Сезона 49, Трка 17, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ville PohjanenAmateur - 68Сезона 48, Трка 17, A-54Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 4Сезона 47, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Niklas SörénRetiredСезона 46, Трка 17, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Raffaele BattistaRetiredСезона 45, Трка 17, A-109Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dániel VankóRetiredСезона 43, Трка 17, R-31Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose SilvaRetiredСезона 42, Трка 17, A-43Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 39, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan KudreshovRookie - 70Сезона 38, Трка 17, A-74Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dave MorrisRookie - 94Сезона 37, Трка 17, A-70Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexey DomarevRetiredСезона 32, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nico ZouRetiredСезона 28, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin KuczaRetiredСезона 27, Трка 17, A-59Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomi KaartinenRetiredСезона 24, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rihards ZbitkovskisRetiredСезона 23, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Drilon MorinaRetiredСезона 22, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Debjyoti GangulyRetiredСезона 19, Трка 17, R-61Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tamás IbrikszRetiredСезона 17, Трка 17, R-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael MonacoMaster - 2Сезона 16, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Steven GrayAmateur - 36Сезона 15, Трка 17, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Chris SmithRetiredСезона 12, Трка 17, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daneks BritālsRetiredСезона 11, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 10, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo AlvesRetiredСезона 9, Трка 17, A-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tuomo KorjaRetiredСезона 7, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 6, Трка 17, R-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hannu JuholaRookie - 74Сезона 5, Трка 17, R-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vaidotas ValiukasRetiredСезона 3, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sjaak LagewaardRetiredСезона 2, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 1, Трка 17, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary