Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance champion (Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема трка)
(Раритетна придобивка: 1 од 14115.84 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Bert Huylebroeck1EliteСезона 86, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Pro - 24Сезона 85, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Rolleston1Pro - 2Сезона 84, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 80, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1EliteСезона 79, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 76, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 70, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 64, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jakab ZoltanAmateur - 59Сезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 61, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 57, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 48, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Pro - 21Сезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 4Сезона 40, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsPro - 5Сезона 32, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 31, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 28, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 25, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 24, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 19, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 8Сезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 16, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary