Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance Pro (Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Про групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 6488.43 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Romain LebretonMaster - 3Сезона 87, Трка 17, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mario HernandezMaster - 4Сезона 86, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail MorozovEliteСезона 85, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stephane VerlyAmateur - 5Сезона 84, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guillaume DelamarreMaster - 2Сезона 83, Трка 17, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martino ColomboEliteСезона 82, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonAmateur - 70Сезона 80, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marco TriulziMaster - 3Сезона 79, Трка 17, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr SzmitMaster - 2Сезона 77, Трка 17, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey OdegovRetiredСезона 75, Трка 17, P-18Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz RutkowskiPro - 8Сезона 74, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michal SzopinskiEliteСезона 73, Трка 17, P-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel ComaladaPro - 1Сезона 72, Трка 17, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Niels WoltersRetiredСезона 71, Трка 17, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Markus ZrimAmateur - 65Сезона 70, Трка 17, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alix MartinRetiredСезона 69, Трка 17, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Farcy GénelPro - 8Сезона 68, Трка 17, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Juan Carlos SánchezPro - 5Сезона 67, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jarosław NowackiRetiredСезона 66, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Josh ClarkMaster - 4Сезона 65, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Geoff AtkinMaster - 5Сезона 62, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stefan LeinsingerPro - 18Сезона 61, Трка 17, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose FilipeRookie - 54Сезона 60, Трка 17, P-23Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassRookie - 42Сезона 59, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 58, Трка 17, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyuri SzékelyPro - 11Сезона 57, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 56, Трка 17, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásAmateur - 59Сезона 55, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander KunzePro - 2Сезона 54, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michail IvanovPro - 23Сезона 53, Трка 17, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan AndjelicPro - 6Сезона 52, Трка 17, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 51, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui SilvaRetiredСезона 50, Трка 17, P-23Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nathan SkellyRetiredСезона 48, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo VelascoAmateur - 34Сезона 47, Трка 17, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 4Сезона 46, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Georgi ShushkovRetiredСезона 45, Трка 17, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 44, Трка 17, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michel VandecatelleEliteСезона 43, Трка 17, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Svyatoslav ShipilovRetiredСезона 42, Трка 17, P-23Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan BahinovRetiredСезона 41, Трка 17, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex KarlisRetiredСезона 40, Трка 17, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovMaster - 3Сезона 39, Трка 17, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mindaugas SarockaRetiredСезона 38, Трка 17, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pauli KäkeläRookie - 19Сезона 37, Трка 17, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo NevesAmateur - 67Сезона 36, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 35, Трка 17, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovAmateur - 13Сезона 34, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 33, Трка 17, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Abi JaudiMaster - 4Сезона 32, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tiago MeirelesRetiredСезона 31, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pashinin ArtemRetiredСезона 30, Трка 17, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ilya MedvedevRetiredСезона 29, Трка 17, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 28, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 27, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 26, Трка 17, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 25, Трка 17, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KuznetsovRetiredСезона 24, Трка 17, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marko StojčevPro - 20Сезона 23, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 André MansinhoRetiredСезона 22, Трка 17, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martynas AtkočiusRetiredСезона 21, Трка 17, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 3Сезона 20, Трка 17, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ilda VicenteRetiredСезона 19, Трка 17, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ludwig HenryRetiredСезона 18, Трка 17, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pawel SzlachtaRetiredСезона 17, Трка 17, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 17Сезона 16, Трка 17, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrey ErmishinRetiredСезона 15, Трка 17, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary