Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance Master (Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Мастер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 6913.13 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Paul WilliamsEliteСезона 83, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert HuylebroeckEliteСезона 82, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoMaster - 2Сезона 81, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno CaseiroMaster - 4Сезона 80, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Laurent QuinetPro - 8Сезона 77, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Klas BritseRetiredСезона 76, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethEliteСезона 75, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nagyházi SándorAmateur - 80Сезона 73, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Farcy GénelMaster - 3Сезона 70, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 69, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wouter TeuwenMaster - 3Сезона 68, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joss GiraudAmateur - 57Сезона 67, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jens FrostrupEliteСезона 66, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasAmateur - 26Сезона 65, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 64, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui SilvaRetiredСезона 63, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyuri SzékelyEliteСезона 62, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ferenc KonczMaster - 1Сезона 61, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gergő CsernátoniPro - 15Сезона 60, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej RilkeEliteСезона 59, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásEliteСезона 58, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoltan KormosPro - 25Сезона 57, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel ComaladaPro - 8Сезона 56, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edson TirelliRetiredСезона 55, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey OdegovMaster - 2Сезона 53, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 52, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Krisztián VeinperlMaster - 5Сезона 51, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir DanilinRetiredСезона 50, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelEliteСезона 49, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mattias SvenssonRetiredСезона 48, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 46, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gediminas SarockaRetiredСезона 45, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Theodosis VogiatzisPro - 20Сезона 44, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 43, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovPro - 25Сезона 42, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 41, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maria MaksimenkovaRetiredСезона 40, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovPro - 10Сезона 39, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gino ZernaniMaster - 5Сезона 38, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovPro - 24Сезона 37, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1RetiredСезона 36, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiAmateur - 53Сезона 35, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Oleg YakovlevRetiredСезона 34, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Theo PanagRetiredСезона 33, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Pro - 22Сезона 31, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 30, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martynas AtkočiusRetiredСезона 29, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 4Сезона 27, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 26, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jimmy De RoyAmateur - 23Сезона 25, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose LopezRetiredСезона 24, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiMaster - 5Сезона 23, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 22, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pauli KäkeläRetiredСезона 21, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hauke JohannsenRetiredСезона 20, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ludwig HenryRetiredСезона 19, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaRetiredСезона 18, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 3Сезона 17, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 16, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonAmateur - 65Сезона 15, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary