Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Knockout Elite (Освои Куп во Елит група)
(Раритетна придобивка: 1 од 13864.78 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Bruno Caseiro1EliteСезона 90, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristijan MihovicEliteСезона 88, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert Huylebroeck1Master - 3Сезона 86, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Pro - 24Сезона 85, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Rolleston1Amateur - 67Сезона 84, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gustavo BellottoMaster - 1Сезона 81, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 80, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 78, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 77, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiMaster - 1Сезона 73, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 71, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jens FrostrupAmateur - 25Сезона 69, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 66, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Master - 4Сезона 61, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroAmateur - 58Сезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 5Сезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 49, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 1Сезона 45, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Pro - 8Сезона 38, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 37, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 4Сезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4EliteСезона 35, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 23, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 22, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 19, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz WypychRetiredСезона 17, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Amateur - 61Сезона 16, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary