Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite Grand Chelem (Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Елит)
(Раритетна придобивка: 1 од 17207.08 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Ania PiekarskaEliteСезона 83, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 83, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo FernandezEliteСезона 80, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 79, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Master - 1Сезона 77, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezAmateur - 49Сезона 76, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Amateur - 60Сезона 70, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Rookie - 71Сезона 60, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 58, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 53, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Pro - 22Сезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Pro - 17Сезона 47, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 45, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 38, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 33, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsEliteСезона 31, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 29, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 22, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 21, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 12, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gatis Laugalis1RetiredСезона 10, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim Kotov2Pro - 14Сезона 7, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Petar Totev3RetiredСезона 3, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary