Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за The Winkelhock (На чело во трка барем еден круг во Елит, Мастер или Про група со најлошиот болид)
(Раритетна придобивка: 1 од 10252 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Pedro MarquesAmateur - 1Сезона 85, Трка 12, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitrij SoldatenkovMaster - 5Сезона 85, Трка 10, P-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł DudzińskiRetiredСезона 85, Трка 9, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrew MasseyAmateur - 77Сезона 85, Трка 2, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Afro Barros LealRetiredСезона 84, Трка 13, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Xavier PortaPro - 9Сезона 83, Трка 1, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wouter KirsteinRetiredСезона 82, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gianluca TaurelliPro - 3Сезона 81, Трка 6, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Grega KvasPro - 16Сезона 79, Трка 13, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Polat PaçaciPro - 13Сезона 79, Трка 13, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Claudio SzynkierPro - 22Сезона 76, Трка 8, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nicolas GrollierPro - 8Сезона 76, Трка 8, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ali İhsan UmutluPro - 12Сезона 75, Трка 8, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andy GoodallPro - 17Сезона 74, Трка 4, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ayrton PasquiniPro - 7Сезона 72, Трка 5, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guillaume DenoyPro - 5Сезона 71, Трка 8, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael MargaridoRookie - 57Сезона 70, Трка 2, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Konstantin SobolevMaster - 5Сезона 68, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rem JürgensonRookie - 90Сезона 68, Трка 8, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Fabio SantosAmateur - 77Сезона 67, Трка 17, P-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wingliston OliveiraRetiredСезона 67, Трка 17, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose VotteroRetiredСезона 67, Трка 14, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitriy TaranenkoRetiredСезона 60, Трка 3, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tiago MendesMaster - 4Сезона 58, Трка 12, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leonardo FiorottoPro - 18Сезона 57, Трка 2, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Eugenio Sanchez CruzadoPro - 25Сезона 56, Трка 8, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Josivaldo SoaresRetiredСезона 54, Трка 7, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Juan FormenttiRookie - 12Сезона 54, Трка 4, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlo MerliRetiredСезона 54, Трка 3, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Giuseppe GrecoRetiredСезона 53, Трка 11, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kamen ZlatinovRetiredСезона 53, Трка 10, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Grzesiek KaletaRookie - 50Сезона 53, Трка 2, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brian BrummertRetiredСезона 52, Трка 9, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erik TörneredAmateur - 38Сезона 52, Трка 4, P-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry SmirnovPro - 16Сезона 52, Трка 4, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mauricio AngelucciRookie - 14Сезона 51, Трка 7, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gabriel EscadaRetiredСезона 49, Трка 13, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Karol MazurekAmateur - 75Сезона 49, Трка 3, P-23Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Petrus TaskilaRetiredСезона 49, Трка 2, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Igor PrelićRetiredСезона 47, Трка 7, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rémy PointetPro - 23Сезона 45, Трка 4, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roni MouraPro - 5Сезона 45, Трка 4, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mario MolinaRookie - 76Сезона 44, Трка 6, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary