Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Qualifying record breaker (Направи нов рекорд во квалификации на патека на која досега се возени барем 3 Гран При трки)
(Раритетна придобивка: 1 од 7813.34 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Aigars VitolinsEliteСезона 88, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dominiek Van WestEliteСезона 88, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir ValisEliteСезона 88, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristijan MihovicEliteСезона 87, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 87, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Pro - 24Сезона 86, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brad Marshall1EliteСезона 86, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Chris AdnamsPro - 18Сезона 85, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro MouraMaster - 1Сезона 84, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Twig FahajiPro - 14Сезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ville PohjanenAmateur - 68Сезона 80, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 79, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ethan LittlejohnsAmateur - 8Сезона 79, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gustavo BellottoMaster - 1Сезона 79, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kuba SzajbelEliteСезона 79, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lee HardingMaster - 3Сезона 76, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannPro - 5Сезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry NechitailoPro - 21Сезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul WilliamsAmateur - 36Сезона 75, Трка 7, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 10, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pieterjan StaessenEliteСезона 74, Трка 10, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 74, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 74, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert Huylebroeck1EliteСезона 74, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergei GordovRetiredСезона 73, Трка 14, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 70, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 70, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Jones-WinkleyRetiredСезона 70, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 69, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 69, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 68, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patryk JanczakPro - 13Сезона 68, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomek KiełpińskiAmateur - 80Сезона 68, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 68, Трка 11, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 68, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail MorozovEliteСезона 68, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Max WatsonMaster - 2Сезона 68, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Claudio SzynkierMaster - 3Сезона 68, Трка 2, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 67, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 67, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyRetiredСезона 67, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek SusRetiredСезона 66, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Theodosis VogiatzisAmateur - 73Сезона 62, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bráulio MonteiroRetiredСезона 62, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sam WainwrightRetiredСезона 62, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 53, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovPro - 1Сезона 52, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 51, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej BorsukRetiredСезона 49, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 48, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 47, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 45, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Pro - 21Сезона 44, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 44, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary