Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Record breaker (Направи нов рекорд на патека на која се возени барем 3 Гран При трки)
(Раритетна придобивка: 1 од 6048.68 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Aigars VitolinsEliteСезона 88, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brad Marshall1EliteСезона 86, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert HuylebroeckEliteСезона 86, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro MouraMaster - 1Сезона 84, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lee HardingMaster - 3Сезона 83, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno CaseiroEliteСезона 81, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 80, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethMaster - 2Сезона 78, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 76, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannPro - 5Сезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 74, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 72, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry NechitailoAmateur - 64Сезона 72, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezMaster - 3Сезона 71, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomek KiełpińskiAmateur - 80Сезона 70, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 69, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 69, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail MorozovEliteСезона 68, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jens FrostrupAmateur - 25Сезона 67, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyRetiredСезона 67, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 66, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sam WainwrightRetiredСезона 64, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1Master - 1Сезона 64, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex HollandPro - 1Сезона 63, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miel SoeterbroekEliteСезона 63, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jakab ZoltanAmateur - 59Сезона 63, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 62, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Rolleston1Master - 3Сезона 62, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Master - 3Сезона 61, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos EsparzaAmateur - 69Сезона 60, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 3Сезона 60, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 60, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Amateur - 49Сезона 60, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Amateur - 62Сезона 60, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 59, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stas ProstRetiredСезона 58, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey SeravinRetiredСезона 58, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erwin VerkadeAmateur - 23Сезона 58, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Max WatsonEliteСезона 58, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 57, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 57, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jarosław NowackiRetiredСезона 57, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael MantovaniAmateur - 12Сезона 57, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patrik BaloghRetiredСезона 56, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Pro - 22Сезона 56, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 56, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł ZaburskiEliteСезона 55, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 55, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Grzesiek JakubiakAmateur - 20Сезона 55, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 55, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitri NadkhoRetiredСезона 54, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 54, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolai EgorovRetiredСезона 54, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Abi JaudiMaster - 4Сезона 54, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoAmateur - 25Сезона 54, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Evaldas RuseckasRetiredСезона 54, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexey ManukalovRetiredСезона 53, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 53, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 17Сезона 53, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim PugovokRetiredСезона 53, Трка 1, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovMaster - 3Сезона 52, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 3Сезона 52, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 4Сезона 52, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 51, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 49, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej BorsukRetiredСезона 49, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 47, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 4Сезона 44, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 44, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary