Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite blue flag wonder (За еден круг ги премина сите противници во трка во Елит ранг)
(Раритетна придобивка: 1 од 29993.64 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Yug Desai2EliteСезона 77, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannEliteСезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluMaster - 1Сезона 73, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske2Master - 5Сезона 72, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 71, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 69, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezEliteСезона 68, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2EliteСезона 68, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz KaminskiPro - 22Сезона 31, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 27, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim Kotov2Master - 2Сезона 7, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Petar Totev3RetiredСезона 3, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Cristian Iorga1Rookie - 96Сезона 1, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary