Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite blue flag wonder (За еден круг ги премина сите противници во трка во Елит ранг)
(Раритетна придобивка: 1 од 28683.65 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Wouter Teuwen1EliteСезона 93, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno Caseiro1EliteСезона 91, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4EliteСезона 78, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Master - 3Сезона 77, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannEliteСезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 73, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 71, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 69, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezEliteСезона 68, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2EliteСезона 68, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz KaminskiPro - 11Сезона 31, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 27, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim Kotov2RetiredСезона 7, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Petar Totev3RetiredСезона 3, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Cristian Iorga1Rookie - 39Сезона 1, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary