Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite podium national invader (Го дели Елит подимумот со два сонародници)
(Раритетна придобивка: 1 од 23014.37 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Twig FahajiPro - 14Сезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lee HardingMaster - 3Сезона 75, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Pro - 21Сезона 75, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Robin GoodeyRetiredСезона 75, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 66, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek SusRetiredСезона 66, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 63, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 63, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Theodosis VogiatzisAmateur - 73Сезона 62, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 62, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 62, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gergő CsernátoniPro - 15Сезона 62, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ferenc KonczMaster - 5Сезона 62, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jakab ZoltanAmateur - 59Сезона 62, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 62, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mindaugas SarockaRetiredСезона 29, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 5Сезона 29, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 29, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary