Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Wet record breaker (Извозе нов рекорд на влажна патека на која се веке одржани 3 ГП-а)
(Раритетна придобивка: 1 од 34848.2 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Roland Postle10EliteСезона 98, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiEliteСезона 97, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Diogo AbdallaEliteСезона 96, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dominiek Van WestEliteСезона 96, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rei FrostAmateur - 15Сезона 94, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno Caseiro1Master - 4Сезона 93, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezRetiredСезона 91, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mika PekkarinenPro - 15Сезона 90, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 90, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert Huylebroeck1EliteСезона 88, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir ValisAmateur - 55Сезона 87, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Master - 2Сезона 85, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jani SyrjäläinenRetiredСезона 84, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4Master - 2Сезона 83, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harsh ShethEliteСезона 83, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary