Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Been there, done that (Една победа на секоја можна патека)
(Раритетна придобивка: 1 од 34221.53 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Niko RaittinenRookie - 26Сезона 92, Трка 13, R-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin MalecRetiredСезона 83, Трка 10, R-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Oskari TörmäRookie - 36Сезона 83, Трка 6, R-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassPro - 7Сезона 82, Трка 17, A-41Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásAmateur - 75Сезона 82, Трка 7, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivan PetrovskiRookie - 48Сезона 82, Трка 6, R-149Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yann LebelangerMaster - 3Сезона 75, Трка 7, R-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Renato CorreiaRookie - 3Сезона 74, Трка 16, R-40Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nicolás SotoRetiredСезона 74, Трка 10, R-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rastislav PadysakAmateur - 66Сезона 71, Трка 11, R-108Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Arshad JilaniRetiredСезона 66, Трка 3, R-102Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo Luiz CamposRetiredСезона 65, Трка 7, R-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovRetiredСезона 64, Трка 3, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin RennitRetiredСезона 61, Трка 5, R-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasPro - 5Сезона 46, Трка 2, R-178Starting grid  |  Race replay  |  Race summary