Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Untouchable Master (Победа на 9 трки од сезоната во Мастер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 9432.4 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Gyuri SzékelyMaster - 5Сезона 91, Трка 11, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pieterjan StaessenEliteСезона 87, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aigars VitolinsMaster - 1Сезона 86, Трка 14, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Emmanuel ManfrePro - 22Сезона 81, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jean-marc BoissinotEliteСезона 76, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 12, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Fabien MassardPro - 24Сезона 71, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 1Сезона 68, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui SilvaRetiredСезона 63, Трка 12, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 54, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey OdegovRetiredСезона 53, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicenteMaster - 3Сезона 52, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nick TsagarakisPro - 13Сезона 52, Трка 13, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir DanilinRetiredСезона 50, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo VelascoPro - 21Сезона 49, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelEliteСезона 49, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavlin TzvetanovRetiredСезона 43, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 41, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roman TurkinRetiredСезона 41, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maria MaksimenkovaRetiredСезона 40, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 39, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 38, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander IlyinRetiredСезона 38, Трка 12, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovPro - 13Сезона 37, Трка 12, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christoph SeifriedsbergerRetiredСезона 36, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiMaster - 1Сезона 35, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose LopezRetiredСезона 35, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edwin CarlierMaster - 2Сезона 32, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 5Сезона 31, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréPro - 6Сезона 30, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 30, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrei KolesnikovichRetiredСезона 29, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos VillacastinAmateur - 38Сезона 28, Трка 13, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 13, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jimmy De RoyPro - 20Сезона 25, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 22, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul LynchRetiredСезона 20, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 12, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 19, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 19, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4EliteСезона 18, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaAmateur - 19Сезона 18, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 25Сезона 17, Трка 9, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 16, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KuznetsovRetiredСезона 15, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonMaster - 1Сезона 15, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 12, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary