Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Untouchable Elite (Победа на 9 трки од сезоната во Елит групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 47509.22 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Yug Desai3EliteСезона 77, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3EliteСезона 72, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1RetiredСезона 60, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 50, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 35, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 34, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 27, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 24, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary