Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Top Master (Освоени поени во секоја трка од една сезона во Мастер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 9057.23 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Mateusz WłodarczykEliteСезона 87, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Raimonds UrtānsEliteСезона 86, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mikael BrostromMaster - 1Сезона 84, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro MouraMaster - 1Сезона 83, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patryk JanczakMaster - 4Сезона 83, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoAmateur - 25Сезона 81, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Twig FahajiPro - 14Сезона 81, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno CaseiroEliteСезона 80, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos EsparzaAmateur - 69Сезона 80, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Klas BritseRetiredСезона 76, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristijan MihovicEliteСезона 76, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ayman DaherMaster - 3Сезона 76, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 5Сезона 75, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 74, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 72, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Farcy GénelPro - 8Сезона 70, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 István FarkasMaster - 2Сезона 69, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Manuel JoãoPro - 18Сезона 64, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 64, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BritainPro - 5Сезона 63, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyuri SzékelyPro - 11Сезона 62, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 55, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michał WilczyńskiRookie - 93Сезона 55, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 54, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ilya MedvedevRetiredСезона 49, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 4Сезона 49, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kiran PatelRetiredСезона 45, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Theodosis VogiatzisAmateur - 73Сезона 44, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maria MaksimenkovaRetiredСезона 40, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hauke JohannsenRetiredСезона 39, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander IlyinRetiredСезона 38, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexey ManukalovRetiredСезона 38, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovAmateur - 13Сезона 37, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 32, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 30, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martynas AtkočiusRetiredСезона 29, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 3Сезона 27, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jimmy De RoyAmateur - 23Сезона 25, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Evaldas RuseckasRetiredСезона 24, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 5Сезона 17, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tadas BubelevičiusRetiredСезона 17, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele AmbroggiAmateur - 22Сезона 17, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Victor ChernyshevPro - 20Сезона 15, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 9Сезона 15, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 17, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Håkan FermRetiredСезона 14, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary