Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Top Elite (Освоени поени во секоја трка од една сезона во Елитгрупата 7)
(Раритетна придобивка: 1 од 22757.3 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Brad Marshall1Pro - 14Сезона 86, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert Huylebroeck1Master - 3Сезона 86, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater2EliteСезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ania PiekarskaMaster - 3Сезона 83, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 78, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 66, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 53, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 1Сезона 46, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 46, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 1Сезона 33, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas4EliteСезона 31, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7Master - 4Сезона 25, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 20, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 8Сезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 16, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary