Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувања
 
Категорија Достигнување Победници Последен добитник
ОпштоNewbie
(Заврши една трка во поени)
116712Jose Romero (R127)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie newbie
(Заврши една трка во Руки група во поени)
116000Jose Romero (R127)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоPhoto shoot
(Заврши една трка на подиумот)
74205Jan Maier (R66)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie photo shoot
(Заврши една трка во Руки група на подиумот)
73561Jan Maier (R66)
Сезона 96, Трка 8
СпецијалноBetter than sex
(Се натпреварува најмлку еднаш како ГПРО поддржувач)
70688Fu Hie (R76)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоNo brakes
(Извози најбрз круг на трка во било која група)
65189Michel Fran (R86)
Сезона 96, Трка 8
RookieNo brakes Rookie
(Извози најбрз круг на трка во Руки група)
62613Michel Fran (R86)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоFirst taste
(Победа на една трка во било која група)
51811Thomas Jennings (R88)
Сезона 96, Трка 8
RookieFirst Rookie taste
(Победа на една трка во Руки група)
50834Thomas Jennings (R88)
Сезона 96, Трка 8
RookieMonster Rookie car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Руки групата)
47727Sebastian Cavaterra (R76)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоWannabe
(Старт на една трка од пол-позицијата)
46808Isra M (R92)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie wannabe
(Старт на една трка во Руки група од пол-позицијата)
45340Isra M (R92)
Сезона 96, Трка 8
RookieAmateur hitchhiker
(Промоција во Аматер групата)
40917Daniel García (A9)
Сезона 95, Трка 17
AmateurAmateur newbie
(Заврши една трка во Аматер група во поени)
23852Diogo Viveiros (A28)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоMr. Whiting
(Победа на една трка која ја започна со погрешни гуми (за дожд или суво))
18409Lukáš Kuzňarský (R70)
Сезона 96, Трка 5
ТимLoyalty
(Остана со еден тим најмалку 5 сезони)
18264Daniel Roy (A64)
Сезона 96, Трка 8
ОпштоHattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка)
17648Ryan Carter (R117)
Сезона 96, Трка 8
AmateurAmateur photo shoot
(Заврши една трка во Аматер група на подиумот)
17412Ryan Belanger (A44)
Сезона 96, Трка 8
ТимHero
(Освои најмногу поени за тимот во една сезона)
16922Peter Labuš jr (Ret)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаTraveller
(Учествувај во трките на секоја достапна патека)
15841Anthony Allen (A9)
Сезона 96, Трка 5
ОпштоDrama queen
(Победа на трката со претекнување во последниот круг)
15236Vaxto Diplipito (R85)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie champion
(Победи еден шампионат во Руки група)
14746Alves Fernandes (A8)
Сезона 95, Трка 17
RookieRookie hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Руки група)
14700Ryan Carter (R117)
Сезона 96, Трка 8
RookieKnockout Rookie
(Освои Куп во Руки група)
14584Julia Herranz (A80)
Сезона 95, Трка 17
AmateurNo brakes Amateur
(Извози најбрз круг на трка во Аматер група)
14122Andrea Silvi (A69)
Сезона 96, Трка 8
AmateurFirst Amateur taste
(Победа на една трка во Аматер група)
13347Kalin Hristov (A7)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie blue flag wonder
(Ги премина за еден круг сите опоненти во Руки ранг)
11768Christian Lisci (R114)
Сезона 96, Трка 6
AmateurPro hitchhiker
(Промоција во Про групата)
11685Jacek Barański (P9)
Сезона 95, Трка 17
AmateurAmateur wannabe
(Старт на една трка во Аматер група од пол-позицијата)
11426Andrea Silvi (A69)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Yas Marina - Abu Dhabi
(Направи најбрзи круг во групата во Yas Marina круг)
11248Daniel Miranda (A80)
Сезона 96, Трка 7
ПатекаFavorite on Yas Marina - Abu Dhabi
(Победа на една трка во Yas Marina)
11077Alex Valsecchi (R70)
Сезона 96, Трка 7
ПатекаShow starter on Yas Marina - Abu Dhabi
(Старт на една трка во Yas Marina од пол-позицијата)
10817Lőrinc Villányi (R15)
Сезона 96, Трка 7
ПатекаFavorite on Yeongam - South Korea
(Победа на една трка во Yeongam)
10305Aleksandr Pirozhenko (R94)
Сезона 95, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Yeongam - South Korea
(Направи најбрзи круг во групата во Yeongam круг)
10299Jack Fujimoto (P1)
Сезона 95, Трка 12
ОпштоOn the top
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во било која група)
10195Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Singapore - Singapore
(Направи најбрзи круг во групата во Singapore круг)
10158Cristian Rosas (A8)
Сезона 95, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Monte Carlo - Monaco
(Направи најбрзи круг во групата во Monte Carlo круг)
10130Pier Menon (A74)
Сезона 93, Трка 9
AmateurMonster Amateur car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Аматер групата)
10064Daniel Roy (A64)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Fuji - Japan
(Направи најбрзи круг во групата во Fuji круг)
10000Juan Torres (A2)
Сезона 96, Трка 6
ПатекаFavorite on Fuji - Japan
(Победа на една трка во Fuji)
9935Denis Radchenko (R139)
Сезона 96, Трка 6
ПатекаFavorite on Singapore - Singapore
(Победа на една трка во Singapore)
9899Brian Fonseca (R55)
Сезона 95, Трка 5
ПатекаShow starter on Yeongam - South Korea
(Старт на една трка во Yeongam од пол-позицијата)
9821Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Mexico City - Mexico
(Направи најбрзи круг во групата во Mexico City круг)
9763Juan Yelpo (R92)
Сезона 96, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Montreal - Canada
(Направи најбрзи круг во групата во Montreal круг)
9747Taco Albers (A27)
Сезона 95, Трка 16
ПатекаFavorite on Monte Carlo - Monaco
(Победа на една трка во Monte Carlo)
9725Danny Hilliard (Ret)
Сезона 93, Трка 9
ПатекаFavorite on Suzuka - Japan
(Победа на една трка во Suzuka)
9682Dilan Márquez (Ret)
Сезона 95, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Suzuka - Japan
(Направи најбрзи круг во групата во Suzuka круг)
9681Gersen Moreira (P19)
Сезона 95, Трка 7
ПатекаShow starter on Singapore - Singapore
(Старт на една трка во Singapore од пол-позицијата)
9663Krzysiek M (Ret)
Сезона 95, Трка 5
ПатекаFavorite on Mexico City - Mexico
(Победа на една трка во Mexico City)
9652Bálint Töttös (R130)
Сезона 96, Трка 3
ПатекаShow starter on Fuji - Japan
(Старт на една трка во Fuji од пол-позицијата)
9642Gas Scher (R103)
Сезона 96, Трка 6
ПатекаShow starter on Monte Carlo - Monaco
(Старт на една трка во Monte Carlo од пол-позицијата)
9593Motlogelwa Motshidisi (R20)
Сезона 93, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Istanbul - Turkey
(Направи најбрзи круг во групата во Istanbul круг)
9584Juliano Venancio (A43)
Сезона 94, Трка 16
ПатекаFavorite on Istanbul - Turkey
(Победа на една трка во Istanbul)
9556Kubanskiy Kazak (Ret)
Сезона 94, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Kyalami - South Africa
(Направи најбрзи круг во групата во Kyalami круг)
9549Vladimir Valis (A19)
Сезона 93, Трка 17
ПатекаFavorite on Montreal - Canada
(Победа на една трка во Montreal)
9517Ángel Chasco (R144)
Сезона 95, Трка 16
ПатекаShow starter on Mexico City - Mexico
(Старт на една трка во Mexico City од пол-позицијата)
9493Sergei Petrov (R98)
Сезона 96, Трка 3
ПатекаShow starter on Suzuka - Japan
(Старт на една трка во Suzuka од пол-позицијата)
9489Tania Cifarell (R56)
Сезона 95, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Sepang - Malaysia
(Направи најбрзи круг во групата во Sepang круг)
9469Stephane Kurz (R99)
Сезона 93, Трка 5
ПатекаFavorite on Kyalami - South Africa
(Победа на една трка во Kyalami)
9411Jordan Balderstone (A47)
Сезона 93, Трка 17
ПатекаFavorite on Sepang - Malaysia
(Победа на една трка во Sepang)
9387Markus Heikkilä (A73)
Сезона 93, Трка 5
ПатекаShow starter on Istanbul - Turkey
(Старт на една трка во Istanbul од пол-позицијата)
9296Valentina Grishko (R132)
Сезона 94, Трка 16
ПатекаShow starter on Montreal - Canada
(Старт на една трка во Montreal од пол-позицијата)
9287Kirill Maslennikov (R12)
Сезона 95, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Sakhir - Bahrain
(Направи најбрзи круг во групата во Sakhir круг)
9205Juliano Venancio (A43)
Сезона 94, Трка 15
ПатекаShow starter on Kyalami - South Africa
(Старт на една трка во Kyalami од пол-позицијата)
9158Matthieu Schäfer (A55)
Сезона 93, Трка 17
ПатекаFavorite on Sakhir - Bahrain
(Победа на една трка во Sakhir)
9060Sárvio Vieira (Ret)
Сезона 94, Трка 15
RookieTop Rookie
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Руки групата)
9057Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаShow starter on Sepang - Malaysia
(Старт на една трка во Sepang од пол-позицијата)
9040Kristoffer Tonheim (Ret)
Сезона 93, Трка 5
ПатекаShow starter on Sakhir - Bahrain
(Старт на една трка во Sakhir од пол-позицијата)
8910Filippo Bigi (R133)
Сезона 94, Трка 15
ProPro newbie
(Заврши една трка во Про група во поени)
8674Lukas Jonaitis (P14)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Shanghai - China
(Направи најбрзи круг во групата во Shanghai круг)
8632Jimmy Marti (A70)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Shanghai - China
(Победа на една трка во Shanghai)
8532Alex Valsecchi (R70)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Zolder - Belgium
(Направи најбрзи круг во групата во Zolder круг)
8501Brayan Tirelli (Ret)
Сезона 92, Трка 2
ПатекаTouched perfection on Adelaide - Australia
(Направи најбрзи круг во групата во Adelaide круг)
8448Daniel Carlos (P4)
Сезона 95, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Buenos Aires - Argentina
(Направи најбрзи круг во групата во Buenos Aires круг)
8425Adrian Moore (R2)
Сезона 96, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Hungaroring - Hungary
(Направи најбрзи круг во групата во Hungaroring круг)
8394Mark Dean (Ret)
Сезона 94, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Silverstone - United Kingdom
(Направи најбрзи круг во групата во Silverstone круг)
8371Fabio Gallo (A12)
Сезона 94, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Melbourne - Australia
(Направи најбрзи круг во групата во Melbourne круг)
8348Adrian Moore (R2)
Сезона 96, Трка 2
ПатекаTouched perfection on Brasilia - Brazil
(Направи најбрзи круг во групата во Brasilia круг)
8321Brandon Blackwell (A5)
Сезона 94, Трка 12
ПатекаFavorite on Zolder - Belgium
(Победа на една трка во Zolder)
8313Grob Hammer (Ret)
Сезона 92, Трка 2
ПатекаFavorite on Adelaide - Australia
(Победа на една трка во Adelaide)
8285Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 13
ПатекаFavorite on Brasilia - Brazil
(Победа на една трка во Brasilia)
8283Massimiliano Cerroni (Ret)
Сезона 94, Трка 12
ПатекаFavorite on Hungaroring - Hungary
(Победа на една трка во Hungaroring)
8271Aiury Toledo (A46)
Сезона 94, Трка 7
ПатекаShow starter on Shanghai - China
(Старт на една трка во Shanghai од пол-позицијата)
8269Lőrinc Villányi (R15)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Silverstone - United Kingdom
(Победа на една трка во Silverstone)
8256Shin Tzu (A12)
Сезона 94, Трка 3
ПатекаFavorite on Melbourne - Australia
(Победа на една трка во Melbourne)
8216Lenny Lemson (Ret)
Сезона 96, Трка 2
ПатекаFavorite on Buenos Aires - Argentina
(Победа на една трка во Buenos Aires)
8123Alex Valsecchi (R70)
Сезона 96, Трка 4
ПатекаShow starter on Zolder - Belgium
(Старт на една трка во Zolder од пол-позицијата)
8107Toto Wolf (Ret)
Сезона 92, Трка 2
ПатекаTouched perfection on New Delhi - India
(Направи најбрзи круг во групата во New Delhi круг)
8099Alexander Groshev (A26)
Сезона 94, Трка 14
ПатекаShow starter on Brasilia - Brazil
(Старт на една трка во Brasilia од пол-позицијата)
8095Sch John (Ret)
Сезона 94, Трка 12
ПатекаShow starter on Hungaroring - Hungary
(Старт на една трка во Hungaroring од пол-позицијата)
8067Nick Salvatore (Ret)
Сезона 94, Трка 7
ПатекаShow starter on Adelaide - Australia
(Старт на една трка во Adelaide од пол-позицијата)
8048Claudio Villanti (R117)
Сезона 95, Трка 13
ПатекаFavorite on New Delhi - India
(Победа на една трка во New Delhi)
8022Adrian Bennet (R70)
Сезона 94, Трка 14
ПатекаShow starter on Melbourne - Australia
(Старт на една трка во Melbourne од пол-позицијата)
8018Davidebello Cardinali (R105)
Сезона 96, Трка 2
ПатекаShow starter on Buenos Aires - Argentina
(Старт на една трка во Buenos Aires од пол-позицијата)
8010Peter Pan (R99)
Сезона 96, Трка 4
ПатекаShow starter on Silverstone - United Kingdom
(Старт на една трка во Silverstone од пол-позицијата)
7994Davide Falocchi (Ret)
Сезона 94, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Paul Ricard - France
(Направи најбрзи круг во групата во Paul Ricard круг)
7813Felipe Ibarra (A2)
Сезона 95, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Monza - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Monza круг)
7745Cristiano Gruetzmann (A29)
Сезона 95, Трка 1
ПатекаFavorite on Monza - Italy
(Победа на една трка во Monza)
7713Raimundo Brandão (A79)
Сезона 95, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Anderstorp - Sweden
(Направи најбрзи круг во групата во Anderstorp круг)
7679Gabriel Ramé (A79)
Сезона 95, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Irungattukottai - India
(Направи најбрзи круг во групата во Irungattukottai круг)
7649Geikson Matheus (A69)
Сезона 95, Трка 6
ПатекаFavorite on Paul Ricard - France
(Победа на една трка во Paul Ricard)
7644Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 4
ПатекаFavorite on Anderstorp - Sweden
(Победа на една трка во Anderstorp)
7593Tomáš Poula (Ret)
Сезона 95, Трка 10
ПатекаShow starter on New Delhi - India
(Старт на една трка во New Delhi од пол-позицијата)
7579Eva Boonen (A55)
Сезона 94, Трка 14
ПатекаFavorite on Irungattukottai - India
(Победа на една трка во Irungattukottai)
7558Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 6
ПатекаShow starter on Paul Ricard - France
(Старт на една трка во Paul Ricard од пол-позицијата)
7526Tom Moya-craft (Ret)
Сезона 95, Трка 4
ПатекаShow starter on Monza - Italy
(Старт на една трка во Monza од пол-позицијата)
7510Ryland Runkle (Ret)
Сезона 95, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Brands Hatch - United Kingdom
(Направи најбрзи круг во групата во Brands Hatch круг)
7496Gunoslav Štajnerović (A17)
Сезона 95, Трка 9
ПатекаShow starter on Anderstorp - Sweden
(Старт на една трка во Anderstorp од пол-позицијата)
7395Elliot Rowley (R121)
Сезона 95, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Interlagos - Brazil
(Направи најбрзи круг во групата во Interlagos круг)
7390Vilius Jaruis (R3)
Сезона 96, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Ahvenisto - Finland
(Направи најбрзи круг во групата во Ahvenisto круг)
7381Gilles Ritiere (P25)
Сезона 94, Трка 8
ПатекаFavorite on Valencia - Spain
(Победа на една трка во Valencia)
7378Marcos Tadeu (Ret)
Сезона 94, Трка 2
ПатекаTouched perfection on Valencia - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Valencia круг)
7371Fabio Gallo (A12)
Сезона 94, Трка 2
ПатекаShow starter on Irungattukottai - India
(Старт на една трка во Irungattukottai од пол-позицијата)
7360Alex Cosgrove (Ret)
Сезона 95, Трка 6
RookieRookie executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Руки група)
7345Denis Sinitsa (R122)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Brands Hatch - United Kingdom
(Победа на една трка во Brands Hatch)
7288Elliot Rowley (R121)
Сезона 95, Трка 9
ПатекаFavorite on Ahvenisto - Finland
(Победа на една трка во Ahvenisto)
7261Nick Salvatore (Ret)
Сезона 94, Трка 8
ПатекаShow starter on Brands Hatch - United Kingdom
(Старт на една трка во Brands Hatch од пол-позицијата)
7244Claudio Villanti (R117)
Сезона 95, Трка 9
ПатекаShow starter on Valencia - Spain
(Старт на една трка во Valencia од пол-позицијата)
7207Marcos Tadeu (Ret)
Сезона 94, Трка 2
ПатекаFavorite on Interlagos - Brazil
(Победа на една трка во Interlagos)
7182Lukáš Kuzňarský (R70)
Сезона 96, Трка 1
ПатекаFavorite on Portimao - Portugal
(Победа на една трка во Portimao)
7147Lizandra Guerrero (A5)
Сезона 93, Трка 8
ПатекаShow starter on Ahvenisto - Finland
(Старт на една трка во Ahvenisto од пол-позицијата)
7124Nick Salvatore (Ret)
Сезона 94, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Poznan - Poland
(Направи најбрзи круг во групата во Poznan круг)
7105Tozaki Bouillon (Ret)
Сезона 92, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Portimao - Portugal
(Направи најбрзи круг во групата во Portimao круг)
7074Joao Silva Junior (A50)
Сезона 93, Трка 8
ПатекаShow starter on Interlagos - Brazil
(Старт на една трка во Interlagos од пол-позицијата)
7063Matias Avalos (Ret)
Сезона 96, Трка 1
ПатекаFavorite on Spa - Belgium
(Победа на една трка во Spa)
7041Robin Wetterling (A1)
Сезона 94, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Spa - Belgium
(Направи најбрзи круг во групата во Spa круг)
7039Blake Brittain (Ret)
Сезона 94, Трка 9
СпецијалноAddict
(Нема пропуштено трка во 10 полни последователни сезони)
7036Fernando Palacios (A68)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоReliability expert
(Ги комплетираше сите 17 трки во сезоната без ниеден технички проблем или дисквалификација)
7028Diogo Miranda (R10)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаFavorite on Poznan - Poland
(Победа на една трка во Poznan)
7023Federico Cencioni (Ret)
Сезона 92, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Imola - San Marino
(Направи најбрзи круг во групата во Imola круг)
7018Alexandre Costa (M5)
Сезона 95, Трка 3
ПатекаShow starter on Portimao - Portugal
(Старт на една трка во Portimao од пол-позицијата)
6954Fulvio Lanterna (Ret)
Сезона 93, Трка 8
ПатекаFavorite on Imola - San Marino
(Победа на една трка во Imola)
6888Maciek Kostrzewa (Ret)
Сезона 95, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Estoril - Portugal
(Направи најбрзи круг во групата во Estoril круг)
6854Genkito Koitiro (R148)
Сезона 91, Трка 3
ПатекаShow starter on Spa - Belgium
(Старт на една трка во Spa од пол-позицијата)
6842Massimiliano Cerroni (Ret)
Сезона 94, Трка 9
ПатекаShow starter on Poznan - Poland
(Старт на една трка во Poznan од пол-позицијата)
6840Jay Thorpe (Ret)
Сезона 92, Трка 9
ПатекаFavorite on Oesterreichring - Austria
(Победа на една трка во Oesterreichring)
6781Scott Chadwick (Ret)
Сезона 90, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Oesterreichring - Austria
(Направи најбрзи круг во групата во Oesterreichring круг)
6777Josh Aston (Ret)
Сезона 90, Трка 17
ПатекаShow starter on Imola - San Marino
(Старт на една трка во Imola од пол-позицијата)
6739Alex Cosgrove (Ret)
Сезона 95, Трка 3
ПатекаFavorite on Estoril - Portugal
(Победа на една трка во Estoril)
6709Roger Holzer (Ret)
Сезона 91, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Laguna Seca - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Laguna Seca круг)
6668Simon Hirschmann (P17)
Сезона 94, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Magny Cours - France
(Направи најбрзи круг во групата во Magny Cours круг)
6628Michal Kolář (R1)
Сезона 94, Трка 4
ПатекаShow starter on Oesterreichring - Austria
(Старт на една трка во Oesterreichring од пол-позицијата)
6609Rihards Ozols (Ret)
Сезона 90, Трка 17
ПатекаShow starter on Estoril - Portugal
(Старт на една трка во Estoril од пол-позицијата)
6601Fmfy Dtjtd (Ret)
Сезона 91, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Brno - Czech Republic
(Направи најбрзи круг во групата во Brno круг)
6601Napa Racing (Ret)
Сезона 92, Трка 1
ПатекаFavorite on Laguna Seca - United States
(Победа на една трка во Laguna Seca)
6569Nick Salvatore (Ret)
Сезона 94, Трка 10
ПатекаFavorite on Brno - Czech Republic
(Победа на една трка во Brno)
6528Cristian Bordagaray (Ret)
Сезона 92, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Nurburgring - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Nurburgring круг)
6467Dimitris Orfanos (P5)
Сезона 94, Трка 6
ПатекаFavorite on Magny Cours - France
(Победа на една трка во Magny Cours)
6456Pyth Onic (R22)
Сезона 94, Трка 4
ПатекаShow starter on Laguna Seca - United States
(Старт на една трка во Laguna Seca од пол-позицијата)
6435Massimiliano Cerroni (Ret)
Сезона 94, Трка 10
ПатекаShow starter on Brno - Czech Republic
(Старт на една трка во Brno од пол-позицијата)
6406Cole Smith (Ret)
Сезона 92, Трка 1
ПатекаShow starter on Magny Cours - France
(Старт на една трка во Magny Cours од пол-позицијата)
6397Erkin Azcan (Ret)
Сезона 94, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Kaunas - Lithuania
(Направи најбрзи круг во групата во Kaunas круг)
6384Alessandro Casagrande (M4)
Сезона 95, Трка 2
ProPro photo shoot
(Заврши една трка во Про група на подиумот)
6371Art Wolf (P18)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Nurburgring - Germany
(Победа на една трка во Nurburgring)
6352Elmas Vergas (A49)
Сезона 94, Трка 6
ПатекаFavorite on Kaunas - Lithuania
(Победа на една трка во Kaunas)
6293Mixa Babua (R61)
Сезона 95, Трка 2
ПатекаFavorite on Austin - United States
(Победа на една трка во Austin)
6265Lyubov Verbitskaya (A12)
Сезона 95, Трка 15
ПатекаShow starter on Nurburgring - Germany
(Старт на една трка во Nurburgring од пол-позицијата)
6264Victor Roma (R139)
Сезона 94, Трка 6
ПатекаTouched perfection on Austin - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Austin круг)
6252Rodrigo Tonini Da Silva (R94)
Сезона 95, Трка 15
ПатекаFavorite on Mugello - Italy
(Победа на една трка во Mugello)
6245Jelle De Cnodder (Ret)
Сезона 90, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Mugello - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Mugello круг)
6227Luis Castro (R29)
Сезона 90, Трка 11
ОпштоUntouchable
(Победа на 9 трки од сезоната во било која група)
6217Pablo Lavalle (A45)
Сезона 95, Трка 17
AmateurAmateur hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Аматер група)
6191Laura Hernández (A14)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаShow starter on Kaunas - Lithuania
(Старт на една трка во Kaunas од пол-позицијата)
6172Alex Cosgrove (Ret)
Сезона 95, Трка 2
ПатекаTouched perfection on Barcelona - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Barcelona круг)
6121Andrei Serse (R101)
Сезона 93, Трка 11
ПатекаShow starter on Austin - United States
(Старт на една трка во Austin од пол-позицијата)
6094Ángel Chasco (R144)
Сезона 95, Трка 15
ПатекаShow starter on Mugello - Italy
(Старт на една трка во Mugello од пол-позицијата)
6070Drake Anderson (Ret)
Сезона 90, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Zandvoort - Netherlands
(Направи најбрзи круг во групата во Zandvoort круг)
5944Stephane Kurz (R99)
Сезона 94, Трка 17
ПатекаFavorite on Barcelona - Spain
(Победа на една трка во Barcelona)
5926Max Mutakiwa (Ret)
Сезона 93, Трка 11
ПатекаTouched perfection on A1-Ring - Austria
(Направи најбрзи круг во групата во A1-Ring круг)
5898Fabio Gallo (A12)
Сезона 94, Трка 1
ПатекаFavorite on A1-Ring - Austria
(Победа на една трка во A1-Ring)
5881Richard Mo (Ret)
Сезона 94, Трка 1
ПатекаShow starter on Barcelona - Spain
(Старт на една трка во Barcelona од пол-позицијата)
5873Droo Zilla (Ret)
Сезона 93, Трка 11
ПатекаFavorite on Zandvoort - Netherlands
(Победа на една трка во Zandvoort)
5866Kuban Krasnodar (Ret)
Сезона 94, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Hockenheim - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Hockenheim круг)
5859Panther Hang (Ret)
Сезона 92, Трка 10
ПатекаShow starter on A1-Ring - Austria
(Старт на една трка во A1-Ring од пол-позицијата)
5806Junot De Pauw (Ret)
Сезона 94, Трка 1
ПатекаFavorite on Hockenheim - Germany
(Победа на една трка во Hockenheim)
5757Thiago Molina (Ret)
Сезона 92, Трка 10
ПатекаShow starter on Zandvoort - Netherlands
(Старт на една трка во Zandvoort од пол-позицијата)
5746Ruben Carballo (A23)
Сезона 94, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Serres - Greece
(Направи најбрзи круг во групата во Serres круг)
5634Ryan Knyvett (Ret)
Сезона 91, Трка 14
ПатекаShow starter on Hockenheim - Germany
(Старт на една трка во Hockenheim од пол-позицијата)
5631Giovanni Girometti (Ret)
Сезона 92, Трка 10
ПатекаFavorite on Serres - Greece
(Победа на една трка во Serres)
5580Amelia Bosco (P13)
Сезона 91, Трка 14
ПатекаTouched perfection on Bucharest Ring - Romania
(Направи најбрзи круг во групата во Bucharest Ring круг)
5502Joachim Vaes (E)
Сезона 90, Трка 10
ПатекаShow starter on Serres - Greece
(Старт на една трка во Serres од пол-позицијата)
5502Amelia Bosco (P13)
Сезона 91, Трка 14
ПатекаFavorite on Slovakiaring - Slovakia
(Победа на една трка во Slovakiaring)
5447Kılıçhan Çiftçi (Ret)
Сезона 92, Трка 16
ПатекаFavorite on Bucharest Ring - Romania
(Победа на една трка во Bucharest Ring)
5436Emil White (Ret)
Сезона 90, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Slovakiaring - Slovakia
(Направи најбрзи круг во групата во Slovakiaring круг)
5418Hugo Cáceres (R17)
Сезона 92, Трка 16
ПатекаFavorite on Sochi - Russian Federation
(Победа на една трка во Sochi)
5386Matteo Gennari (A66)
Сезона 86, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Indianapolis - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Indianapolis круг)
5349Alex Nikodem-Wing (R89)
Сезона 89, Трка 10
ПатекаShow starter on Bucharest Ring - Romania
(Старт на една трка во Bucharest Ring од пол-позицијата)
5335Ricardo Coutinho (Ret)
Сезона 90, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Sochi - Russian Federation
(Направи најбрзи круг во групата во Sochi круг)
5320Ayman Daher (A71)
Сезона 86, Трка 16
ОпштоGrand Chelem
(Полпозиција, најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка)
5267Joel Trekane (A57)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаShow starter on Slovakiaring - Slovakia
(Старт на една трка во Slovakiaring од пол-позицијата)
5257Christoph Smialy (Ret)
Сезона 92, Трка 16
ПатекаFavorite on Indianapolis - United States
(Победа на една трка во Indianapolis)
5244Roberto Giardi (Ret)
Сезона 89, Трка 10
ПатекаShow starter on Indianapolis - United States
(Старт на една трка во Indianapolis од пол-позицијата)
5241Moe Sida (Ret)
Сезона 89, Трка 10
ПатекаShow starter on Sochi - Russian Federation
(Старт на една трка во Sochi од пол-позицијата)
5202Yannick Morin (Ret)
Сезона 86, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Fiorano - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Fiorano круг)
5196Gianfranco Bartolucci (Ret)
Сезона 92, Трка 17
ПатекаFavorite on Fiorano - Italy
(Победа на една трка во Fiorano)
5123Max Falkenber (Ret)
Сезона 92, Трка 17
ПатекаFavorite on Rafaela Oval - Argentina
(Победа на една трка во Rafaela Oval)
5070Tom Moya-craft (Ret)
Сезона 95, Трка 14
ПатекаShow starter on Rafaela Oval - Argentina
(Старт на една трка во Rafaela Oval од пол-позицијата)
5070Andrzej Pacek (Ret)
Сезона 95, Трка 14
ПатекаTouched perfection on Rafaela Oval - Argentina
(Направи најбрзи круг во групата во Rafaela Oval круг)
5060Yann Albert (R11)
Сезона 95, Трка 14
RookieUntouchable Rookie
(Победа на 9 трки од сезоната во Руки групата)
5052Pablo Lavalle (A45)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаShow starter on Fiorano - Italy
(Старт на една трка во Fiorano од пол-позицијата)
5018Vanessa Brightness (R57)
Сезона 92, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Jerez - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Jerez круг)
4991Miroslav Blaha (A2)
Сезона 95, Трка 8
ProNo brakes Pro
(Извози најбрз круг на трка во Про група)
4968Jacek Michalski (P22)
Сезона 96, Трка 7
AmateurKnockout Amateur
(Освои Куп во Аматер група)
4933Amelia Bosco (P13)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаFavorite on Jerez - Spain
(Победа на една трка во Jerez)
4894Cristian Ascencio (Ret)
Сезона 95, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Indianapolis Oval - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Indianapolis Oval круг)
4879Alexander Kunze (A61)
Сезона 91, Трка 6
AmateurAmateur champion
(Победи еден шампионат во Аматер група)
4868Christopher Moraes (P10)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаShow starter on Jerez - Spain
(Старт на една трка во Jerez од пол-позицијата)
4851Daniel Ribeiro (Ret)
Сезона 95, Трка 8
ПатекаShow starter on Indianapolis Oval - United States
(Старт на една трка во Indianapolis Oval од пол-позицијата)
4810Mikołaj Księżak (Ret)
Сезона 91, Трка 6
ПатекаFavorite on Indianapolis Oval - United States
(Победа на една трка во Indianapolis Oval)
4750Giulio Coronese (Ret)
Сезона 91, Трка 6
ПатекаFavorite on Baku City - Azerbaijan
(Победа на една трка во Baku City)
4601Dave Clarke (A40)
Сезона 94, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Baku City - Azerbaijan
(Направи најбрзи круг во групата во Baku City круг)
4601Taivi Saar (R93)
Сезона 94, Трка 13
ProFirst Pro taste
(Победа на една трка во Про група)
4530Andy Arends (P23)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаShow starter on Baku City - Azerbaijan
(Старт на една трка во Baku City од пол-позицијата)
4490Valentina Grishko (R132)
Сезона 94, Трка 13
ОпштоWeatherman
(Победа на една трка завршувајќи ја со погрешни гуми (за дожд или суво))
4391Kurugi Soeren (Ret)
Сезона 93, Трка 9
RookieBerserk Rookie
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Руки групата)
4333Filippo Bigi (R133)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Bremgarten - Switzerland
(Победа на една трка во Bremgarten)
4190Wyatt Frew (Ret)
Сезона 94, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Bremgarten - Switzerland
(Направи најбрзи круг во групата во Bremgarten круг)
4174Nemanja Djurdjevic (A79)
Сезона 94, Трка 5
ПатекаShow starter on Bremgarten - Switzerland
(Старт на една трка во Bremgarten од пол-позицијата)
4115Kgaogelo Selwana (Ret)
Сезона 94, Трка 5
ProPro wannabe
(Старт на една трка во Про група од пол-позицијата)
4028Daniel Carlos (P4)
Сезона 96, Трка 8
ТимEndurance team mate
(Најбрзиот менаџер ако сезоната беше една голема трка во која се натпреваруваат само 10 менаџери)
3992Mateus De Lima (A12)
Сезона 95, Трка 17
ProMonster Pro car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Про групата)
3984Gavin Bushell (P6)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Руки група)
3773Mauro Albini (R53)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Grobnik - Croatia
(Победа на една трка во Grobnik)
3562Cristian Platero (Ret)
Сезона 91, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Grobnik - Croatia
(Направи најбрзи круг во групата во Grobnik круг)
3549Pablo Fernandez1 (E)
Сезона 91, Трка 16
ПатекаShow starter on Grobnik - Croatia
(Старт на една трка во Grobnik од пол-позицијата)
3496Tomás Barroso (Ret)
Сезона 91, Трка 16
RookieRookie Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Руки)
3484Christian Lisci (R114)
Сезона 96, Трка 6
AmateurAmateur blue flag wonder
(Ги премина сите опоненти за еден круг во Аматерски ранг)
3111Katrina Brewer (A14)
Сезона 96, Трка 5
ProMaster hitchhiker
(Промоција во Мастер групата)
3053Timmy Holm (M5)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоSalesman
(Учествуво во една трка со 5 активни спонзорски договори)
3011Alexandre Prost (P2)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Jyllands-Ringen - Denmark
(Победа на една трка во Jyllands-Ringen)
2978Max Mutakiwa (Ret)
Сезона 93, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Jyllands-Ringen - Denmark
(Направи најбрзи круг во групата во Jyllands-Ringen круг)
2943Simone Giovannini (Ret)
Сезона 93, Трка 10
ПатекаShow starter on Jyllands-Ringen - Denmark
(Старт на една трка во Jyllands-Ringen од пол-позицијата)
2907Briac Dobbe (Ret)
Сезона 93, Трка 10
AmateurAmateur executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Аматер група)
2776Mike Chatzikonstantinou (A35)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Avus - Germany
(Победа на една трка во Avus)
2485Arthur Carvalho (R93)
Сезона 90, Трка 12
ОпштоAll over the place
(Заврши барем една трка со крајен пласман 1-40)
2483Goran Momirski (P24)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Avus - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Avus круг)
2474Arthur Carvalho (R93)
Сезона 90, Трка 12
ПатекаShow starter on Avus - Germany
(Старт на една трка во Avus од пол-позицијата)
2446Arthur Carvalho (R93)
Сезона 90, Трка 12
ОпштоTutorial master
(Комплетирани сите туторијали во играта)
2372Matheus Gordiano (R20)
Сезона 96, Трка 8
MasterMaster newbie
(Заврши една трка во Мастер група во поени)
2314Fabio Zambetta (M5)
Сезона 96, Трка 6
ОпштоGiant killer
(Победа во нокаут купот, додека ја привршува сеоната со пласман понизок од првите 4)
2105Valentina Grishko (R132)
Сезона 95, Трка 17
AmateurAmateur Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Аматери)
1948Mike Bennett (A68)
Сезона 96, Трка 8
ProPro hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Про група)
1898Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 7
ОпштоJust don't scratch it
(Победи трка во Елите, Мастер или Про со 0 ризици на чиста патека)
1816Mindaugas Bauža (A17)
Сезона 96, Трка 8
AmateurTop Amateur
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Аматер групата)
1700Jack Fujimoto (P1)
Сезона 95, Трка 17
AmateurUntouchable Amateur
(Победа на 9 трки од сезоната во Аматер групата)
1681Lucas Ferreira (P18)
Сезона 95, Трка 16
ОпштоShepherd
(Успешно покани пријател на ГПРО кој се трка повеке од 51 трка)
1680Juliano Sommariva Jr (Ret)
Сезона 96, Трка 6
MasterMaster photo shoot
(Завршена една трка во Мастер групата на подиумот)
1631Fabio Zambetta (M5)
Сезона 96, Трка 6
AmateurBerserk Amateur
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Аматер групата)
1372Milan Radovanac (A6)
Сезона 96, Трка 8
MasterNo brakes Master
(Извози најбрз круг на трка во Мастер група)
1344Stéphane Rombaux (M2)
Сезона 96, Трка 8
RookieRookie top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Руки)
1299James Alegria (R126)
Сезона 96, Трка 7
ProKnockout Pro
(Освои Куп во Про група)
1281Kristjan Raamann (M4)
Сезона 95, Трка 17
СпецијалноDino
(Учествува во 1000 трки)
1275Siva Punisamy (A5)
Сезона 96, Трка 8
ProPro champion
(Победи еден шампионат во Про група)
1262Fabio Zambetta (M5)
Сезона 95, Трка 17
AmateurAmateur storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Аматер група)
1259Jimmy Marti (A70)
Сезона 96, Трка 8
MasterFirst Master taste
(Победа на една трка во Мастер група)
1134Erwann Gendreau (M2)
Сезона 96, Трка 6
RookieRookie fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на Руки)
1043Ben De Leeuw (R87)
Сезона 96, Трка 6
MasterMaster wannabe
(Старт на една трка во Мастер група од пол-позицијата)
1022Yann Lebelanger (M3)
Сезона 96, Трка 6
ОпштоLucky smoker
(Победи трка во Елит, Мастер или Про дури имаш технички проблеми со болидот)
1022Robertas Vienuolis (P1)
Сезона 96, Трка 8
ПатекаFavorite on Jeddah - Saudi Arabia
(Победа на една трка во Jeddah)
1022Tomas Zukauskas (A16)
Сезона 92, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Jeddah - Saudi Arabia
(Направи најбрзи круг во групата во Jeddah круг)
1014Sara Tagliaferri (A33)
Сезона 92, Трка 7
ОпштоStanding tall
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во било која група)
1008Daryl Gee (A47)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаShow starter on Jeddah - Saudi Arabia
(Старт на една трка во Jeddah од пол-позицијата)
1008Maciej Zaleski (P14)
Сезона 92, Трка 7
RookieRookie top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Руки)
968Anestis Mamplekos (R77)
Сезона 96, Трка 7
AmateurAmateur fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на Аматери)
926Rodrigo Campos (A71)
Сезона 96, Трка 7
AmateurAmateur top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Аматери)
924Wolfgang Haas (A66)
Сезона 96, Трка 6
ProPro fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на ГПРО)
872Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
ProPro top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Про)
839Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
AmateurAmateur top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Аматер)
832Hernan Borro (A77)
Сезона 96, Трка 8
RookieStanding tall Rookie
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Руки групата)
808Daryl Gee (A47)
Сезона 95, Трка 17
ПатекаFavorite on Miami - United States
(Победа на една трка во Miami)
791Pierre Goyette (A80)
Сезона 93, Трка 3
ПатекаShow starter on Miami - United States
(Старт на една трка во Miami од пол-позицијата)
784Leonardo Amor Amieva (R129)
Сезона 93, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Miami - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Miami круг)
784Paulo Soares (P10)
Сезона 93, Трка 3
ОпштоLadder climber
(Комплетирај трка во секое ниво од играта)
758Luis Ferreira (E)
Сезона 96, Трка 1
ТимFavorite team
(Тим со најголем број на поени на една трка)
733Stéphane Rombaux (M2)
Сезона 95, Трка 4
ProPro top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Про)
723Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
AmateurAmateur top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Аматери)
720Martti Kaasik (A5)
Сезона 96, Трка 7
MasterElite hitchhiker
(Промоција во Елит групата)
692Luis Ferreira (E)
Сезона 95, Трка 17
RookieRookie top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Руки)
685Erwan Julien (R27)
Сезона 96, Трка 5
MasterMonster Master car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Мастер групата)
684Karl Lelou (M4)
Сезона 96, Трка 4
MasterMaster fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трки во сите групи на Мастер)
663Stephane Verly (M3)
Сезона 96, Трка 5
MasterMaster top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Мастер)
610William Day (M5)
Сезона 96, Трка 2
ОпштоUltimate humiliation
(Победи трка во Елит, Мастер или Про, поминувајки го секој останат возач барем за еден круг во трката)
588Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
ProPro Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Про)
536Jenne Breugelmans (P16)
Сезона 96, Трка 7
MasterMaster top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Мастер)
532Frederic Estellon (M2)
Сезона 96, Трка 7
ProPro blue flag wonder
(Ги помина сите опоненти во Про ранг за еден круг)
531Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
ProPro executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Про група)
474Fabio Zambetta (M5)
Сезона 95, Трка 5
ProPro top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Про)
461Tibor Szuromi (P5)
Сезона 96, Трка 8
MasterMaster hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Мастер група)
459Frederic Estellon (M2)
Сезона 96, Трка 7
EliteElite newbie
(Заврши една трка во Елит група во поени)
431Maurizio Siracusa (E)
Сезона 95, Трка 12
ОпштоTried and tested
(Комплетира максимум тестирања (100 кругови) пред секоја трка во сезоната)
386David Rolleston1 (M2)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоPartners for life
(Задржи го истиот возач под договор за наредните 10 полни сезони)
376Attila Radványi (P4)
Сезона 95, Трка 17
RookieRookie polesitter
(Стартувај ги сите трки во Руки сезоната од пол позиција)
357Lauri Tubarik (A55)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоLocomotive
(Блокирај воз од најмалку 10 болиди за барем 15 кругови)
357Tom Seib (P8)
Сезона 96, Трка 4
MasterMaster top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Мастер)
332Julien Pontet (M3)
Сезона 96, Трка 1
ТимRelay
(Помогни на екипата да го освои екипниот куп со освојување на екипни бодови)
304Yassine Ben Rajeb (M5)
Сезона 93, Трка 17
ProTop Pro
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Про групата)
284Bart Kieviet (M2)
Сезона 95, Трка 17
MasterKnockout Master
(Освои Куп во Мастер група)
284Marvin Mackenberg (E)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоDeep pockets racer
(Победи во Елит, Мастер или Про групите дури финансискиот баланс ви е над 50М за време на сезоната)
284Víctor Diéguez (M4)
Сезона 95, Трка 17
MasterMaster champion
(Победи еден шампионат во Мастер група)
280Simone Scarpa (E)
Сезона 95, Трка 17
ТимTeam effort
(Помогнување на тимот да ја освои шампионската титула освојувајќи поени за тимот)
275Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 95, Трка 17
EliteElite photo shoot
(Заврши една трка во Елит група на подиумот)
269Filippo Latino (E)
Сезона 96, Трка 7
ОпштоHeavy duty
(Победи една трка без да влези во пит)
264Sharon Ancho (Ret)
Сезона 93, Трка 14
ПатекаFavorite on Losail - Qatar
(Победа на една трка во Losail)
261Petja Kolmonen (A33)
Сезона 95, Трка 11
ПатекаShow starter on Losail - Qatar
(Старт на една трка во Losail од пол-позицијата)
261Mauricio Quillupangui (A71)
Сезона 95, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Losail - Qatar
(Направи најбрзи круг во групата во Losail круг)
261Gabor Refy (A46)
Сезона 95, Трка 11
ПатекаFavorite on Las Vegas - United States
(Победа на една трка во Las Vegas)
261Antonio Russo (A24)
Сезона 96, Трка 5
ПатекаShow starter on Las Vegas - United States
(Старт на една трка во Las Vegas од пол-позицијата)
261Denis Sinitsa (R122)
Сезона 96, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Las Vegas - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Las Vegas круг)
261Rodrigo Leopoldo Mosele (R56)
Сезона 96, Трка 5
ProUntouchable Pro
(Победа на 9 трки од сезоната во Про групата)
242Stephen Cudmore (M3)
Сезона 95, Трка 16
ОпштоWho's laughing now?
(Биди 3ет или полош во пласманот пред почетокот на последната трка и стани шампион)
236Saverio Amoruso (A47)
Сезона 95, Трка 17
AmateurStanding tall Amateur
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Аматер групата)
225Sabrina Trilnik (P19)
Сезона 95, Трка 17
EliteNo brakes Elite
(Извози најбрз круг на трка во Елит група)
219Juan Diego Milán (E)
Сезона 96, Трка 7
ProBerserk Pro
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Про групата)
182Hakan Yildirim (P15)
Сезона 96, Трка 8
EliteElite wannabe
(Старт на една трка во Елит група од пол-позицијата)
162Andrew Merkel (E)
Сезона 95, Трка 16
EliteFirst Elite taste
(Победа на една трка во Елит група)
158Luca Molendi (E)
Сезона 95, Трка 15
ProPro storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Про група)
138Andre Silva (M4)
Сезона 95, Трка 10
AmateurAmateur polesitter
(Start all races of the season from pole position in a Amateur group)
126Stanislav Frolov (A41)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоOval overtaker
(Комплетирај 50 претекнувања во текот на една овална патека и трка)
124Eoin Farrelly (A63)
Сезона 92, Трка 13
MasterMaster podium national invader
(Го дели Мастер подиумот со два сонародници)
111Yassine Ben Rajeb (M5)
Сезона 96, Трка 8
MasterMaster Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Мастер)
106Marco Gianni (M5)
Сезона 95, Трка 16
ОпштоConsistency
(Победи во групниот шампионат без ниедна победа во трка)
105Martijn Huisman (P2)
Сезона 94, Трка 17
ОпштоAmong gods
(Победа на сите трки во сезоната во било која група)
97Alwyn Van Saarloos (A37)
Сезона 95, Трка 17
EliteMonster Elite car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Елит групата)
91Andrew Merkel (E)
Сезона 95, Трка 9
ОпштоMax's Top 10 champion
(Победа во една сезона на Макс Топ 10)
84Facundo Lorenzón (P7)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоRecord breaker
(Направи нов рекорд на патека на која се возени барем 3 Гран При трки)
83Geir Pukk (E)
Сезона 95, Трка 6
ОпштоRecovery expert
(Победи трки после инцидент во првиот круг во Елит, Мастер, Про и Аматер групите)
83Ezequiel Luppi (A59)
Сезона 91, Трка 6
RookieRookie god
(Победа на сите трки во сезоната во било Руки групата)
80Adrian Horvath (R76)
Сезона 95, Трка 17
MasterMaster blue flag wonder
(Ги премина сите противници за еден круг во трка во Мастер ранг)
80Pablo Fernandez1 (E)
Сезона 95, Трка 10
ProEndurance Pro
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Про групата)
73Andre Silva (M4)
Сезона 95, Трка 17
ТимUltimate organizer
(Освојување на тимска шампионска титула како лидер на тим)
72Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 95, Трка 17
AmateurEndurance Amateur
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Аматер групата)
71Ville Pohjanen (P4)
Сезона 95, Трка 17
MasterEndurance Master
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Мастер групата)
71Pablo Fernandez1 (E)
Сезона 95, Трка 17
MasterMaster executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Мастер група)
69Dominique Jean (M4)
Сезона 96, Трка 6
EliteElite hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Елит група)
66André de Carvalho (E)
Сезона 95, Трка 7
ОпштоQualifying record breaker
(Направи нов рекорд во квалификации на патека на која досега се возени барем 3 Гран При трки)
66Lorenzo Di Buono (E)
Сезона 96, Трка 2
ОпштоElite Betting Game champion
(Победа во една сезона во Елитно Обложување играта)
65Felipe Aguiar (P21)
Сезона 95, Трка 17
RookieEndurance Rookie
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Руки групата)
65Alwyn Van Saarloos (A37)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоNational hero
(Постигна најмногу поени за нацијата при освојувањето на првенството помеѓу нардоите)
61Andre Silva (M4)
Сезона 95, Трка 17
MasterTop Master
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Мастер групата)
54Marvin Mackenberg (E)
Сезона 95, Трка 17
MasterUntouchable Master
(Победа на 9 трки од сезоната во Мастер групата)
51Pablo Fernandez1 (E)
Сезона 95, Трка 17
ОпштоThe wall
(Блокирај 15 различни менаџери да те претекнат во една трка)
50Nino Bonazza (A54)
Сезона 96, Трка 3
ОпштоThe Winkelhock
(На чело во трка барем еден круг во Елит, Мастер или Про група со најлошиот болид)
45Mauricio Pereira (A34)
Сезона 95, Трка 12
EliteGPRO champion
(Победи еден шампионат во Елит група)
39Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 93, Трка 17
ОпштоOvertaker
(Комплетирај 50 претекнувања во текот на една не-овална трка и патека)
39Milan Kořínek (A72)
Сезона 96, Трка 1
MasterBerserk Master
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Мастер групата)
35Roland Postle9 (E)
Сезона 92, Трка 15
ОпштоEndurance champion
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема трка)
34Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 93, Трка 17
EliteEndurance Elite
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Елит групата)
34Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 93, Трка 17
EliteKnockout Elite
(Освои Куп во Елит група)
34Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 93, Трка 17
EliteElite Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Елит)
27Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 94, Трка 8
ОпштоEnemies for life
(Блокирај ривал 60 пати да те претекне во една трка)
26Arpad Ioan (A72)
Сезона 94, Трка 7
MasterMaster storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Мастер група)
22Pablo Fernandez1 (E)
Сезона 95, Трка 11
EliteTop Elite
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Елитгрупата 7)
20Brad Marshall1 (A29)
Сезона 86, Трка 17
EliteElite podium national invader
(Го дели Елит подимумот со два сонародници)
19Twig Fahaji (R107)
Сезона 83, Трка 17
AmateurAmateur god
(Победа на сите трки во сезоната во било Аматер групата)
17Pedro Nazaré (M1)
Сезона 94, Трка 17
ProStanding tall Pro
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Про групата)
17Andre Silva (M4)
Сезона 95, Трка 17
EliteElite blue flag wonder
(За еден круг ги премина сите противници во трка во Елит ранг)
17Wouter Teuwen2 (E)
Сезона 93, Трка 10
ПатекаBeen there, done that
(Една победа на секоја можна патека)
15Niko Raittinen (R26)
Сезона 92, Трка 13
ПатекаFirestarter
(Старт на сите можни патеки од пол-позицијата)
13Pedro Nazaré (M1)
Сезона 92, Трка 16
ПатекаPerfection freak
(Извози најбрз круг на трка на сите можни трки)
13Laurent Kurz (R1)
Сезона 93, Трка 3
ОпштоWet qualifying record breaker
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Аматер)
13Geir Pukk (E)
Сезона 95, Трка 9
EliteUntouchable Elite
(Победа на 9 трки од сезоната во Елит групата)
11Bruno Caseiro1 (M4)
Сезона 90, Трка 17
ОпштоWet record breaker
(Извозе нов рекорд на влажна патека на која се веке одржани 3 ГП-а)
11Rei Frost (M5)
Сезона 94, Трка 14
ProPro polesitter
(Start all races of the season from pole position in a Pro group)
8Ethan Littlejohns (A19)
Сезона 93, Трка 17
EliteBerserk Elite
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Елит групата)
7Jan Velske3 (Ret)
Сезона 72, Трка 6
EliteElite executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Елит група)
7Brad Marshall1 (A29)
Сезона 86, Трка 16
ОпштоElit1st
(Успеа да освои четири последователни промоции ( од Руки во Елит ранг ))
5Mark Webster (P20)
Сезона 87, Трка 17
MasterStanding tall Master
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Мастер групата)
4Joachim Rang2 (Ret)
Сезона 74, Трка 17
EliteGPRO Legend
(Победи 2 последователни шампионати во Елите)
4Roland Postle9 (E)
Сезона 46, Трка 17
ОпштоZero to hero
(Победи трка во Елит со возач потпишан уште во Руки ранг)
4Harsh Sheth (E)
Сезона 79, Трка 2
ProPro god
(Победа на сите трки во сезоната во било Про групата)
3Ethan Littlejohns (A19)
Сезона 93, Трка 17
EliteElite storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Елит група)
3Zdenek Hladik3 (Ret)
Сезона 25, Трка 5
RookieRookie hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Руки)
3Zoltán Tamás (P13)
Сезона 94, Трка 17
EliteStanding tall Elite
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Елит групата)
2Justinas Smyšliajevas4 (Ret)
Сезона 26, Трка 17
СпецијалноTrophy collector
(Победи ги сите возможни индивидуални и тимски трофеи и купови во сите класи)
2Leandro Sereno7 (M4)
Сезона 93, Трка 17
MasterMaster god
(Победа на сите трки во сезоната во било Мастер групата)
1Aleksej Sutkin (A47)
Сезона 17, Трка 17
AmateurAmateur hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Аматер)
1Jason Claydon (Ret)
Сезона 88, Трка 17
ProPro hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Про)
1Ethan Littlejohns (A19)
Сезона 93, Трка 17
EliteElite polesitter
(Стартувај ги сите трки во сезоната од пол позиција во Елит групата)
1Zdenek Hladik3 (Ret)
Сезона 26, Трка 17
EliteElite god
(Победа на сите трки во сезоната во било Елит групата)
0-
СпецијалноCheater
(Освоени сите постоечки достигнувања)
0-
СпецијалноFossil
(Учествува во 5000 трки)
0-
MasterMaster hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Мастер)
0-
EliteElite hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Елит)
0-
MasterMaster polesitter
(Start all races of the season from pole position in a Master group)
0-