Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите екипни достигнувања
 
Достигнување Тимови
Full house
(Сите 10 места во екипата се пополнети)
1606
Amateur hitchhikers
(Ги имате сите 10 членови во Аматер ранг или повисок)
756
Knockout cup taste
(Придонесе за екипата во нокаут Купот)
349
Elite presence
(Има барем еден менаџер кој се натпреварува во Елите)
259
Contributors
(Се трка со 10 менаџери кои имаат супортер кредити)
167
Point hoarders
(Сите 10 членови на екипата освоија поени во една иста трка)
74
Pro hitchhikers
(Ги иматe 10 членови во ПРО или повисок ранг)
65
Loyalty
(Зачувана е истата поставка од исти 10 тимски членови во изминатите 10 сезони)
63
Top scorers
(Освои најмногу екипни бодови во една трка)
51
Team champions
(Го победи екипното првенство и шампионат)
29
Knockout champions
(Го победи екипниот нокаут Куп)
27
Fruitful harvest
(Поентираше најмалку 60 екипни бодови во една трка)
22
Endurance team
(Заврши ја сезоната на 1во место во комбинирано една голема трка на тимски ранг)
14
Master hitchhikers
(Ги имате сите 10 членови во Мастер или повисок ранг)
12
Win collectors
(За членовите кои имаат освоено повеке од 60 победи во сезоната)
11
Podium collectors
(За членовите кои имаат освоено повеке од 100 подиуми во една сезона)
11
Standing tall
(Сите 10 членови на екипата освоија подиум во една иста трка)
7
Elite podium invaders
(Имате 3 членови на екипата што се на подиум во Елит ранг во иста трка)
7
Dominators
(Сите 10 членови на екипата забележаа победа во една иста трка)
1
Elite occupiers
(Имаа 10 членови на екипата кои се тркаа во Елите во иста сезона)
1
Endurance top scorers
(Поентирај повеке поени од сите останати екипи во сите 17 трки за оваа сезона)
1