Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Алеја на славните
(Победи, Подиуми, Поени, Трки, Пол-позиции и најбрзи кругови во Елит групата)
 
# Нац Име на менаџер Победи Подиуми Поени Трки Пол-позиции Најбрзи круга
1.  Roland Postle10 123 307 3422 897 114 69
2.  Leandro Sereno7 111 322 3743 1101 65 56
3.  Toygun Senler6 77 205 2456 559 72 69
4.  Rimantas Sagatas4 73 175 2118 969 57 69
5.  Christos Bobolis4 58 195 2297 748 60 31
6.  Zdenek Hladik3 56 128 1458 308 52 52
7.  Vladimir Islentiev2 50 166 1789 584 27 29
8.  Maxim Kotov2 49 74 823 255 33 31
9.  Jari Aareskoski3 45 111 1181 242 37 65
10.  Ioannis Dimitroglou4 43 132 1605 644 48 24
11.  Vsevolod Demydov2 43 130 1595 661 49 43
12.  George Slater4 43 106 1217 391 46 30
13.  Justinas Smyšliajevas4 41 93 1140 399 21 45
14.  Edvinas Pranculevicius2 40 151 1694 389 66 34
15.  Jan Velske3 37 66 684 289 22 31
16.  Wouter Teuwen3 30 68 741 340 13 18
17.  Bert Huylebroeck1 30 61 698 285 22 19
18.  Petar Totev3 29 54 552 85 25 19
19.  João Monteiro2 27 112 1373 448 48 30
20.  Róbert László2 25 63 724 506 11 38
21.  Heidi Aareskoski2 23 55 683 250 23 30
22.  Yug Desai3 20 52 643 240 26 15
23.  Cristian Iorga1 20 54 605 136 6 29
24.  Jan Pavlicek2 19 81 793 222 23 21
25.  Gatis Laugalis1 17 70 812 220 22 12
26.  Jasper Coosemans1 17 57 728 401 25 23
27.  Paulo Pinto1 17 36 489 263 4 12
28.  Atis Praudiņš 16 51 766 505 22 25
29.  Bruno Caseiro1 16 30 332 204 5 16
30.  Toni Söyrinki 15 45 673 522 10 13