Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Најмногу застапени нации во Елитен ранг


 
# Нација Елитни менаџери
1.  Poland 66    
2.  Russian Federation 63    
3.  Lithuania 58    
4.  England 53    
5.  Portugal 38    
6.  Brazil 36    
7.  Italy 32    
8.  Bulgaria 30    
9.  Hungary 30    
10.  Finland 28    
11.  France 24    
12.  Netherlands 21    
13.  Germany 19    
14.  Romania 19    
15.  Spain 18    
16.  Belgium 16    
17.  Estonia 16    
18.  Greece 16    
19.  Ukraine 14    
20.  Sweden 13    
21.  India 12    
22.  Argentina 12    
23.  Turkey 10    
24.  Canada 10    
25.  Latvia 10    
26.  United Kingdom 8    
27.  Belarus 8    
28.  Serbia 7    
29.  Australia 7    
30.  Slovakia 6    
31.  Colombia 6    
32.  Croatia 6    
33.  Wales 5    
34.  Scotland 4    
35.  United States 4    
36.  Austria 3    
37.  Czech Republic 3    
38.  Ireland 3    
39.  Denmark 3    
40.  New Zealand 3    
41.  Malta 2    
42.  Indonesia 2    
43.  Bosnia-Herzegovina 2    
44.  Switzerland 2    
45.  South Africa 2    
46.  Yugoslavia 1    
47.  Peru 1    
48.  Kazakhstan 1    
49.  Uruguay 1    
50.  Cuba 1    
51.  Albania 1    
52.  Bahrain 1    
53.  Philippines 1    
54.  Venezuela 1    
55.  Slovenia 1    
56.  Bangladesh 1    
57.  Lebanon 1