Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Трофеј на нациите (Сезона 98)

Изберете друга сезона:

 
  # Нација   Поени во сезоната       Поени од последната трка     КО поени   Менаџери       Просек бодови/менаџер/трка    Трофеи
±0 1.  Бразил 4,576.2     395.0     125.6     1178     0.52  54
±0 2.  Италија 3,237.4     205.4     97.0     800     0.48  3
±0 3.  Англија 2,347.0     199.0     104.2     565     0.53  4
±0 4.  Унгарија 1,855.4     166.8     105.0     416     0.48  8
±0 5.  Аргентина 1,752.8     146.8     73.0     558     0.38  Никој
±0 6.  Франција 1,726.4     131.8     101.4     474     0.52  Никој
±0 7.  Шпанија 1,711.6     149.4     94.2     515     0.42  Никој
±0 8.  Полска 1,651.8     150.4     92.6     416     0.48  17
±0 9.  Руска Федерација 1,547.0     130.8     96.6     367     0.62  Никој
±0 10.  Португалија 1,383.4     130.2     87.0     328     0.46  Никој
±0 11.  САД 1,353.0     109.4     75.6     665     0.38  Никој
±0 12.  Германија 958.8     65.2     48.4     356     0.37  Никој
±0 13.  Холандија 916.8     68.4     63.8     196     0.59  Никој
±0 14.  Грција 864.8     69.4     65.2     155     0.57  Никој
±0 15.  Литванија 830.8     62.6     59.2     128     0.64  8
±0 16.  Чешка Република 713.0     62.8     54.4     233     0.39  Никој
±0 17.  Бугарија 638.2     47.2     46.6     154     0.43  1
±0 18.  Канада 632.0     62.8     62.8     157     0.50  Никој
±0 19.  Белгија 594.0     49.8     49.8     128     0.57  Никој
±0 20.  Романија 592.8     62.8     62.6     155     0.52  Никој
±0 21.  Србија 533.4     37.6     37.6     99     0.52  Никој
±0 22.  Финска 527.0     39.0     39.6     122     0.46  2
±0 23.  Словачка 450.8     31.8     31.8     95     0.47  Никој
±0 24.  Венецуела 426.0     31.2     31.2     114     0.41  Никој
±0 25.  Турција 403.8     41.8     41.8     141     0.49  Никој
+1 26.  Мексико 367.8     35.0     35.0     143     0.41  Никој
-1 27.  Шведска 366.0     24.4     24.4     78     0.50  Никој
±0 28.  Австралија 346.4     32.6     33.6     147     0.34  Никој
±0 29.  Хрватска 329.0     16.4     16.4     71     0.47  Никој
±0 30.  Естонија 291.2     25.4     0.0     52     0.52  Никој
+1 31.  Австрија 280.2     33.0     0.0     58     0.52  Никој
-1 32.  Латвија 267.2     17.4     17.4     53     0.49  Никој
±0 33.  Индија 242.2     19.6     20.8     137     0.44  Никој
±0 34.  Украина 217.6     17.4     0.0     77     0.43  Никој
±0 35.  Јужна Африка 214.8     19.2     19.4     81     0.51  Никој
±0 36.  Шкотска 206.4     12.6     0.0     30     0.69  Никој
+1 37.  Индонезија 195.2     15.0     0.0     173     0.64  Никој
-1 38.  Уругвај 195.2     11.0     0.0     53     0.43  Никој
±0 39.  Швајцарија 194.0     23.0     0.0     47     0.55  Никој
±0 40.  Данска 155.0     12.4     0.0     50     0.48  Никој
±0 41.  Колумбија 145.4     7.2     0.0     82     0.39  Никој
±0 42.  Нов Зеланд 136.8     8.8     0.0     21     0.99  Никој
±0 43.  Белорусија 135.0     21.4     0.0     27     0.57  Никој
±0 44.  Ирска 118.2     7.2     0.0     32     0.43  Никој
±0 45.  Филипини 92.8     9.8     0.0     59     0.30  Никој
+1 46.  Малезија 89.0     8.0     0.0     41     0.42  Никој
-1 47.  Словенија 87.0     5.4     0.0     22     0.47  Никој
±0 48.  Босна и Херцеговина 81.0     2.0     0.0     18     0.42  Никој
±0 49.  Перу 77.4     9.8     0.0     24     0.42  Никој
±0 50.  Малта 74.6     9.0     0.0     7     1.20  Никој
±0 51.  Чиле 67.8     5.0     0.0     40     0.26  Никој
±0 52.  Куба 61.8     5.8     0.0     14     0.69  Никој
±0 53.  Велс 56.8     4.2     0.0     20     0.26  Никој
±0 54.  Кина 49.6     4.0     0.0     24     0.47  Никој
±0 55.  Јапонија 48.2     3.6     0.0     13     0.66  Никој
±0 56.  Еквадор 41.0     7.0     0.0     16     0.41  Никој
±0 57.  Андора 34.0     0.8     0.0     11     0.31  Никој
+1 58.  Норвешка 32.8     2.4     0.0     24     0.28  Никој
-1 59.  Киргистан 32.6     0.8     0.0     4     0.91  Никој
+1 60.  Девствени Острови 30.8     3.2     0.0     1     2.57  Никој
-1 61.  Северна Македонија 29.4     1.0     0.0     11     0.35  Никој
±0 62.  Кипар 25.6     2.4     0.0     6     0.43  Никој
+7 63.  Сингапур 23.4     7.2     0.0     7     0.60  Никој
-1 64.  Демократска Република Конго 20.8     0.4     0.0     8     0.37  Никој
-1 65.  Јамајка 20.4     1.6     0.0     7     0.41  Никој
+1 66.  Парагвај 19.6     2.8     0.0     14     0.27  Никој
+2 67.  Виетнам 18.6     2.0     0.0     12     0.42  Никој
±0 68.  Маршалски Острови 18.0     1.2     0.0     1     1.50  Никој
-3 69.  Хонг Конг 17.8     1.0     0.0     15     0.19  Никој
-5 70.  Мадагаскар 17.8     0.0     0.0     4     0.74  Никој
±0 71.  Египет 17.0     2.0     0.0     8     0.68  Никој
±0 72.  Бангладеш 16.4     2.0     0.0     3     1.09  Никој
±0 73.  САД Мали далечни острови 16.4     2.0     0.0     1     1.37  Никој
+1 74.  Косово 16.0     2.0     0.0     2     0.73  Никој
-1 75.  Боливија 15.0     1.0     0.0     10     0.18  Никој
+1 76.  Нигерија 14.2     1.2     0.0     12     0.17  Никој
-1 77.  Црна Гора 14.0     0.6     0.0     2     0.82  Никој
±0 78.  Монако 10.8     0.6     0.0     1     0.90  Никој
±0 79.  Ангола 9.4     0.0     0.0     6     0.41  Никој
±0 80.  Остров на човекот (човекот остров) 7.2     0.0     0.0     3     0.21  Никој
±0 81.  Албанија 6.6     0.4     0.0     7     0.17  Никој
+1 82.  Израел 6.2     0.4     0.0     8     0.12  Никој
-1 83.  Кенија 6.2     0.0     0.0     6     0.24  Никој
+8 84.  Етиопија 5.2     1.2     0.0     1     0.52  Никој
+3 85.  Тимор-Лесте 5.2     0.8     0.0     1     0.43  Никој
-2 86.  Луксембург 5.0     0.0     0.0     3     0.23  Никој
-2 87.  Јордан 5.0     0.0     0.0     2     0.42  Никој
-2 88.  Мјанмар 4.6     0.0     0.0     3     0.24  Никој
-2 89.  Молдавија 4.4     0.0     0.0     3     0.37  Никој
-1 90.  Бахреин 4.2     0.0     0.0     4     0.32  Никој
-1 91.  Науру 4.2     0.0     0.0     1     0.35  Никој
-1 92.  Исланд 4.0     0.0     0.0     5     0.08  Никој
+1 93.  Костарика 3.8     1.0     0.0     3     0.27  Никој
-1 94.  Доминиканска Република 3.4     0.0     0.0     9     0.06  Никој
±0 95.  Пакистан 2.4     0.0     0.0     6     0.17  Никој
+1 96.  Тајван 2.4     0.6     0.0     4     0.17  Никој
-1 97.  Свети Китс и Невис 2.4     0.0     0.0     1     0.20  Никој
±0 98.  Северна Ирска 1.8     0.0     0.0     1     0.18  Никој
±0 99.  Антарктика 1.6     0.0     0.0     7     0.16  Никој
+1 100.  Мауритус 1.6     0.0     0.0     2     0.07  Никој
-1 101.  Ерменија 1.6     0.0     0.0     2     0.12  Никој
±0 102.  Непал 1.4     0.0     0.0     7     0.07  Никој
±0 103.  Гибралтар 1.4     0.0     0.0     3     0.06  Никој
±0 104.  Џерси 1.4     0.0     0.0     1     0.12  Никој
±0 105.  Ел Салвадор 1.2     0.0     0.0     6     0.05  Никој
+1 106.  Мозамбе 1.2     0.0     0.0     3     0.09  Никој
-1 107.  Палестина 1.2     0.0     0.0     3     0.11  Никој
+2 108.  Шри Ланка 0.8     0.2     0.0     4     0.04  Никој
-1 109.  Саудиска Арабија 0.8     0.0     0.0     3     0.09  Никој
-1 110.  Либан 0.6     0.0     0.0     4     0.03  Никој
±0 111.  Ирак 0.6     0.0     0.0     1     0.06  Никој
±0 112.  Брегот на Слоновата Коска 0.4     0.0     0.0     10     0.01  Никој
±0 113.  Алжир 0.4     0.0     0.0     4     0.02  Никој
±0 114.  Британски Девствени Острови 0.4     0.0     0.0     1     0.04  Никој
±0 115.  Американска Самоа 0.4     0.0     0.0     1     0.03  Никој
±0 116.  Реунион 0.2     0.0     0.0     2     0.05  Никој
+27 117.  Сан Марино 0.2     0.2     0.0     2     0.20  Никој
-1 118.  Либериа 0.2     0.0     0.0     1     0.20  Никој
-1 119.  Грузија 0.0     0.0     0.0     9     0.00  Никој
-1 120.  Обединетите Арапски Емирати 0.0     0.0     0.0     8     0.00  Никој
+1 121.  Тајланд 0.0     0.0     0.0     7     0.00  Никој
-2 122.  Панама 0.0     0.0     0.0     7     0.00  Никој
-2 123.  Казахстан 0.0     0.0     0.0     6     0.00  Никој
-1 124.  Јужна Кореја 0.0     0.0     0.0     6     0.00  Никој
-1 125.  Сенегал 0.0     0.0     0.0     6     0.00  Никој
-1 126.  Мароко 0.0     0.0     0.0     5     0.00  Никој
-1 127.  Иран 0.0     0.0     0.0     4     0.00  Никој
-1 128.  Бенин 0.0     0.0     0.0     4     0.00  Никој
+1 129.  Габон 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
+2 130.  Камерун 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
-3 131.  Намибија 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
+1 132.  Холандски Антили 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
-2 133.  Гана 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
+28 134.  Танзанија 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
-6 135.  Уганда 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
+25 136.  Кувајт 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-2 137.  Сиера Леоне 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+1 138.  Боцвана 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-1 139.  Гватемала 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-6 140.  Лихтенштајн 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-4 141.  Замбија 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-2 142.  Камбоџа 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
±0 143.  Никарагва 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-8 144.  Порторико 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+10 145.  Бермуда 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+14 146.  Хаити 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+2 147.  Малдивите 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
±0 148.  Узбекистан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+7 149.  Брунеи Дарусалам 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-5 150.  Бутан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-5 151.  Екваторска Гвинеја 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+11 152.  Тунис 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
±0 153.  Јемен 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
±0 154.  Ватикан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-4 155.  Оман 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-4 156.  Чад 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-15 157.  Зимбабве 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-17 158.  Судан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-1 159.  Макао 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-1 160.  Лаос 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-11 161.  Руанда 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+4 162.  Катар 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+2 163.  Гвадалупе 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-7 164.  Гренада 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-18 165.  Суринам 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-21 166.  Барбадос 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-3 167.  Азербејџан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој