Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance team (Заврши ја сезоната на 1во место во комбинирано една голема трка на тимски ранг)
 
Лого на тимот Име на тимот Постигна Race data, replay and results
Cavalli MalatiСезона 89, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Sex, Beer & Rock´N RollСезона 86, Трка 17Race replay  |  Race summary  
French Kiss - FRA 1Сезона 81, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Nuvolari PiratesСезона 78, Трка 17Race replay  |  Race summary  
PSC Green CobraСезона 67, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Team EdificeСезона 66, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Force OneСезона 65, Трка 17Race replay  |  Race summary  
STORM DriversСезона 64, Трка 17Race replay  |  Race summary  
GA'ZADA F1 TEAMСезона 63, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Whiskey & Cigars - Old SchoolСезона 62, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Maximum OverdriveСезона 58, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Versant RacingСезона 56, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Tiger RacingСезона 54, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Jaguar RacingСезона 53, Трка 17Race replay  |  Race summary