Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Podium collectors (За членовите кои имаат освоено повеке од 100 подиуми во една сезона)
 
Лого на тимот Име на тимот Постигна Race data, replay and results
The Rockets 🚀Сезона 68, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Kalamata F1 teamСезона 62, Трка 17Race replay  |  Race summary  
STORM DriversСезона 62, Трка 17Race replay  |  Race summary  
French Kiss - FRA 1Сезона 61, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Projet XСезона 53, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Midland F1 TeamСезона 41, Трка 17Race replay  |  Race summary  
HD 106906 b Сезона 37, Трка 17Race replay  |  Race summary  
march racingСезона 13, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Tiger RacingСезона 12, Трка 17Race replay  |  Race summary