Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Knockout champions (Го победи екипниот нокаут Куп)
 
Лого на тимот Име на тимот Постигна Race data, replay and results
Cavalli MalatiСезона 89, Трка 17Race replay  |  Race summary  
MatrËshkaСезона 85, Трка 17Race replay  |  Race summary  
PSC Green CobraСезона 76, Трка 17Race replay  |  Race summary  
French Kiss - FRA 1Сезона 67, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Polish Racing TeamСезона 66, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Force OneСезона 65, Трка 17Race replay  |  Race summary  
STORM DriversСезона 64, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Crazy Train MotorsportСезона 63, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Gulf Porsche RacingСезона 62, Трка 17Race replay  |  Race summary  
The Special OneСезона 58, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Blue SupernovaСезона 50, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Nuvolari PredatorsСезона 48, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Jaguar RacingСезона 43, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Maximum OverdriveСезона 40, Трка 17Race replay  |  Race summary  
HD 106906 b Сезона 37, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Team EdificeСезона 35, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Whiskey & Cigars - Old SchoolСезона 34, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Tiger RacingСезона 33, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Scorpion Racing F1 OficialСезона 27, Трка 17Race replay  |  Race summary  
IgnitionСезона 26, Трка 17Race replay  |  Race summary  
AutonomousСезона 23, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Lithuanian Apples TeamСезона 22, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Black SupernovaСезона 21, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Phantom Racing ™Сезона 20, Трка 17Race replay  |  Race summary  
C.R.A.S.H. LegendsСезона 19, Трка 17Race replay  |  Race summary  
Martini RacingСезона 18, Трка 17Race replay  |  Race summary