Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Најдобри тимови (според најмногу титули)
 
# Име на тимот Лидер на тимот Титули
1. Tiger Racing Miel Soeterbroek 20
2. Jaguar Racing Florencia Caro 16
3. Team Edifice Rafael Mantovani 8
4. Lithuanian Apples Team Mindaugas Bauža 6
5. French Kiss - FRA 11 Thomas Bertolino 4
6. Force One Dominik Karda 4
7. Whiskey & Cigars - Old School Felipe Aguiar 3
8. Maximum Overdrive Dmitri Kondrat 3
9. Autonomous Jake Lewis 3
10. Martini Racing Benson Bell 3
11. Brabham Gonçalo Fernandes 3
12. Black Supernova Michail Ivanov 2
13. OLYMPUS Racing Níkos Mpalkámos 2
14. STORM Drivers Pedro Nazaré 2
15. PSC Green Cobra Arnaud de Marneffe 2
16. Projet X Julien Prado 2
17. HD 106906 b Mihail Golovanov 2
18. The Special One Ricardo Vidal 1
19. Gulf Porsche Racing Mikko Suhonen 1
20. S.E.X Drivers Martin Tajcnár 1
21. Blue Supernova Vlad Nedobuga 1
22. Nuvolari Pirates Andrea Squizzato1 1
23. Polish Racing Team Radek Czech2 1
24. Cavalli Malati Jasper Coosemans1 1
25. MatrËshka Eduard Gindullin 1
26. Chorbadjiyski Chushki Ivan Ankov 1
27. Midland F1 Team Andre Cherkasoff 1
28. march racing Sebastian Davio 1
29. AEGEAN Evangelos Fragkiadakis 1